BUNDESLIGA

Svakome po nešto: RB Leipzig u remiju osigurao drugo mjesto, Wolfsburg plasman u Ligu prvaka

RB Leipzig/Foto: REUTERS

Wolfsburg je imao 2:0 na poluvremenu, no Leipzig je u nastavku susreta uspio izjednačiti.

LEIPZIG U posljednjem susretu 33. kola njemačkog nogometnog prvenstva RB Leipzig i Wolfsburg su odigrali 2:2 čime je domaćin osigurao drugu poziciju na ljestvici, a gosti plasman u Ligu prvaka.

Maximilian Philipp je doveo goste u vodstvo u 12. minuti, a isti je igrač u posljednjim trenucima prvog dijela zabio za 2-0.

U 51. minuti je smanjio Justin Kluivert, a na 2-2 je postavio Marcel Sabitzer u 78. minuti iz kaznenog udarca.

Josip Brekalo i Marin Pongračić nisu nastupili za goste.

RB Leipzig je ovim rezultatom kolo prije kraja osigurao poziciju doprvaka iza Bayerna, dok je Wolfsburg siguran putnik u Ligu prvaka, baš kao i Borussia Dortmund. Oba kluba imaju četiri boda više od petoplasiranog Eintrachta.

Iz lige ispada Schalke, dok će još jedan putnik u niži rang natjecanja doći iz trokuta Arminia (32), Werder (31 i Koln (30).