NEVJEROJATAN POČETAK SEZONE

Stroj koji melje: nogometaši Ajaxa razbili i Fortunu, u zadnjih pet utakmica upisali čak 26 pogodaka!

Sebastian Haller/Foto: REUTERS

Sada sve impozantnije izgledaju napadački učinci Ajaxa koji je u posljednjih pet utakmica (četiri prvenstvene i jedna u Ligi prvaka) zabio ukupno - 26 pogodaka, odnosno, 5.2 gola po utakmici.

SITTARD Strašna serija nogometaša Ajaxa se nastavila i u utakmici 6. kola nizozemske Eredivisie.

Ajax je na gostovanju u Sittardu pobijedio Fortunu 5-0 čime je klub iz Amsterdama upisao petu prvenstvenu pobjedu ove sezone (uz jedan remi).

Strijelci su za peto slavlje Ajaxa bili Berghuis u 11., Mazraoui u 27., Tadić u 38., Kudus u 72. i Tagliafico u 77. minuti.

Sada sve impozantnije izgledaju napadački učinci Ajaxa koji je u posljednjih pet utakmica (četiri prvenstvene i jedna u Ligi prvaka) zabio ukupno – 26 pogodaka, odnosno, 5.2 gola po utakmici.

U prvenstvu je pobjeđivao Vitesse 5-0, Zwolle 2-0, Cambuur 9-0 i sada Fortunu 5-0, dok je u Ligi prvaka u Lisabonu nadigrao Sporting s 5-1 što mu je jedini primljeni gol u posljednje 453 minute.

U domaćem prvenstvu Ajax ima razliku pogodaka 27-1.