KUP HRVATSKE

Slaven Belupo uvjerljiv protiv trećeligaša, bivši igrač Rijeke i Orijenta zabio gol u prvoj minuti

Goran Paracki/Foto: PIXSELL

"Farmaceuti" su poveli već u 53. sekundi susreta golom Miroslava Iličića, a sada ih u četvrtfinalu čeka Dinamo na Maksimiru.

DUBROVNIK Nogometaši Slaven Belupa izborili su plasman u četvrtfinale hrvatskog Kupa nakon što su u susretu osmine finala na Lapadu pobijedili trećeligaša GOŠK Dubrovnik 1919 s 4:1.

“Farmaceuti” su poveli već u 53. sekundi susreta golom Miroslava Iličića kojeg je proigrao Torles Knoll.

Domaćin je uspio izjednačiti u posljednjim trenucima prvog dijela. Anel Topuzović je ubacio iz kornera, a glavom zabio Luka Matić.

No, u 62. minuti gosti su stigli do nove prdnosti, a zabio je Nijemac Knoll koji je pogodio s ruba kaznenog prostora. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika Slaven Belupo je razriješio u 80. minuti kada je Gonzalo Gamarra pogodio za 3:1.

Do kraja susreta za goste je zabio i Kim Kyu-hyeong u 89. minuti.

Slaven Belupo će u četvrtfinalu gostovati na stadionu Maksimir protiv Dinama, a plasman u četvrtfinale još su ranije izborili Rijeka, Gorica i Osijek.

U srijedu je na rasporedu susret osmine finala između Šibenika i Istre 1961, Oriolik i Rudar Labin igrat će 28. veljače, a Zagreb – Hajduk 3. ožujka.