"OLD FIRM" DERBI

Škotski derbi pripao Rangersima, velik korak prema osvajanju naslova prvaka

Joe Aribo, Connor Goldson i Ianis Hagi slave nakon autogola McGregora

Glasgow Rangersi sada imaju čak 19 bodova više od Celtica koji ima i dvije utakmie manje.

GLASGOW Nogometaši Rangersa načinili su veliki korak prema osvajanju prvog naslova prvaka u posljednjih 10 godina nakon što su u derbiju 22. kola škotskog prvenstva na Ibroxu pobijedili najvećeg rivala Celtica s 1:0.

“Old Firm” je odlučio autogol Calluma McGregora u 70. minuti. James Tavernier je ubacio iz kornera, a McGregor nespretno reagirao pogodivši vlastitu mrežu.

Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se osam minuta ranije kada je gostujući branič Nir Biton zaradio crveni karton. Do tada je Celtic bio bolji, imao je nekoliko prilika, a najbliži golu bio je Leigh Griffiths koji je u 22. minuti pogodio okvir gola.

Rangersu je to bila 13. uzastopna pobjeda u prvenstvu pri čemu na 11 nisu primili gol, te treća u nizu u “Old Firmu”.

Za Rangers je cijeli susret odigrao hrvatski reprezentativac Borna Barišić.

Rangers sada vodi sa 62 boda, Celtic je drugi sa 43 boda, dok je treći Aberdeen sa 38 bodova.