Kvalifikacije za SP

Skočićev Iran poražen od Južne Koreje u susretu za prestiž, zabio Tottenhamov napadač

Dragan Skočić

Izravni krivac za prvi pogodak je iranski vratar Abezadeh koji je praktički sam rukama gurnuo loptu u mrežu nakon ne odveć jakog udarca Sona s više od 20 metara, dok je drugi pogodak plod lijepe kombinacije domaćih igrača.

SEUL Nogometaši Južne Koreje preuzeli su prvo mjesto u skupini A posljednjeg kruga Azijske zone kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2-0 (1-0) domaćom pobjedom protiv Irana u Seulu u susretu pretposljednjeg, 9. kola.

Susret u Seulu prvenstveno se igrao za prestiž jer su i Korejci i Iranci, koje vodi hrvatski stručnjak Dragan Skočić, još ranije osigurali plasman na SP, a Korejci su do pobjede stigli golovima Son Heung-Mina u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena i Kim Young-Gwona u 63. minuti.

Ovom pobjedom Južna Koreja je preskočila Iran, sada je vodeća u skupini sa 23 boda, jednim više od Irana, a do kraja kvalifikacija Korejci će još u utorak gostovati kod Ujedinjenih Arapskih Emirata, dok će Iran ugostiti Libanon.