NBA

Šarićevi Sunsi ostvarili 10. uzastopnu pobjedu u Phoenixu, Curry u pobjedi nad Cavsima popravio osobni rekord

Luka Medak

Phoenix Suns/Foto: REUTERS

Sunsi su sada na drugom mjestu Zapada sa samo jednom pobjedom manje od vodećeg Utah Jazza, a pobjedom nad Kingsima došli su na omjer 40-15, što im je prvi put još od 2014. godine da su uspjeli pobijediti najmanje 40 utakmica u sezoni.

RIJEKA Četvrtak navečer donio nam je samo četiri NBA utakmice, a u čak tri su slavile gostujuće momčadi. Svoj teren jedino su obranili Phoenix Sunsi, i to 10. put zaredom, te su nadigrali Sacramento Kingse kojima je ovo deveti poraz u nizu.

Najbolji u pobjedi Sunsa bio je Deandre Ayton s 26 poena i 11 skokova, tri manje zabio je Devin Booker, a Chris Paul je uz svojih 13 poena dodao i 11 asistencija. Dario Šarić igrao je samo 12 minuta te ubilježio osam poena, četiri skoka te po jednu asistenciju i ukradenu loptu.

Poražene Kingse predvodio je De’Aron Fox s 27 poena, a Budd Hield je dodao 24.

U povijesnom derbiju Los Angeles Lakersa i Boston Celticsa, pobjedu su uzeli gosti. Bez Anthonyja Davisa i LeBrona Jamesa, kao i bez Andrea Drummonda, ova je utakmica većim dijelom bila igra mačke i miša te su Celticsi u jednom trenutku vodili 27 poena razlike. Iako su se Lakersi probali vratiti u posljednjoj četvrtini, Celticsi su mirno priveli susret kraju.

Najbolji je bio Jaylen Brown s 40 poena i devet asistencija, dok su još petorica igrača Celticsa bila dvoznamenkasta. Lakerse je predvodio Talen Horton-Tucker s 19 poena.

U pobjedi Golden State Warriorsa nad Cleveland Cavaliersima Steph Curry je s novih 33 poena popravio osobni rekord od najviše uzastopnih utakmica s više od 30 poena, te ih je sada nanizao devet. U posljednje tri utakmice Curry je zabio nevjerojatnih 29 trica, a ovo je bila četvrta uzastopna pobjeda Warriorsa, što im je najduži niz sezone.

Giannis Antetokounmpo vratio se nakon šest utakmica izbivanja te pomogao Milwaukee Bucksima da pobijede Hawkse u Atlanti. Iako je bio ograničen na samo 25 minuta, Giannis je dao svoj doprinos zabivši 15 poena, dok je najbolji strijelac bio Jrue Holiday. Kod poraženih Hawksa najviše se istaknuo Bogdan Bogdanović s 28 poena, od čega čak šest trica.