SuperSport HNL

RIJEKA – VARAŽDIN 3:1 KRAJ! Veliko slavlje u borbi za Europu, sjajna Rijeka skočila na četvrto mjesto

Foto M. LEVAK

U osmom nastupu Jakirovićevi igrači ostvarili su i šestu pobjedu

RIJEKA Nogometaši Rijeke danas nastavljaju lov na Europu, odnosno četvrto mjesto koje im bježi za tek dva boda. A na njemu je trenutno upravo današnji protivnih Bijelih – Varaždin.

Niti Osijek koji je na trećem mjestu nije nedohvatljiv, s tek tri boda više od Varaždina, a pet od Rijeke. Na papiru bi to danas trebao biti izjednačeni dvoboj, u kojem će Jakirović i društvo nakon slavlja u Puli pokušati nastaviti pozitivan niz, koji je od dolaska novog trenera na Rujevicu prekinut tek porazom od Slaven Belupa.

Stigli su službeni sastavi:

Foto galerija: HNL: Rijeka - Varaždin Foto: Mateo Levak

90+2. minuta KRAJ! Bijeli nastavljaju juriti HNL-om, s nova tri boda skočili su na četvrto mjesto, koje vodi u Europu!

88. minuta GOL! Jelenić je poentirao glavom nakon ubačaja iz kuta.

73. minuta Jurić je u igri umjesto Obregona koji se uhvatio za ložu, a Grgić je ušao umjesto Ampema.

65. minuta VAR je ustvrdio kako nema gola za Varaždin, Labrović je obranio prvi udarac gostiju, da bi potom netko izbio loptu s gol crte.

59. minuta GOOOL! Banda je ušao prije dvije minute, a sada je i pogodio, i to golčinu kojoj se Zelenika nije nadao. Igrač Rijeke je iz slobodnjaka iskosa s desne strane zabio, vratara Varaždina prevarila je putanja lopte.

53. minuta GOOOOL! Obregon se sjurio s lijeve strane i proigrao Ampema, koji je loptu poslao u mrežu iza leđa Zelenike.

46. minuta Počelo je drugo poluvrijeme. Krešić je ušao umjesto Dilavera, koji se ozlijedio. Krešiću je ovo inače prva utakmica još od 13. siječnja kada je zaigrao u prijateljskom dvoboju s Honvedom. Zadnja službena utakmica mu je ona u Kupu protiv BSK-a.

45+2. minuta Kraj prvog dijela.

45. minuta GOOOL! Veiga se varkom sjajno riješio Šege, dodao je Selahiju koji iz sredine kaznenog udarca peontira za vodstvo Bijelih!

44. minuta Janković je sada imao čistu šansu, ali nije se dobro snašao i nije dobro zahvatio loptu.

37. minuta Labrović se dobro protegnuo kako bi obranio zicer Banovca.

19. minuta Zelenika je opet na mjestu, ovoga puta obranio je udarac Ampema u sjajnoj poziciji. Igrač Rijeke pucao je ravno u vratara…

17. minuta Odlična obrana Labrovića! Bila je ovo najbolja šansa gostiju, Goda je izgubio loptu u duelu s Banovcem, koji je odigrao povratnu s Drožđekom, čiji udarac Labrović brani.

Sjajna obrana Labrovića! Banovec je probio desnu stranu i vratio povratnu loptu za Drožđeka čiji udarac Labrović sjajno brani.

11. minuta Tukao je i Marin, ali lopta odlazi u korner. Riječani trenutno dominiraju i više prijete.

8. minuta Odličan udarac Veige iskosa, ali još bolja obrana golmana Varaždina. Bila je ovo prva prava šansa na utakmici, Veiga je došao do lopte nakon što je Ampem ubacio, a Obregon smirio loptu te pao u kaznenom prostoru, da bi se lopta odbila do Veige.

1.minuta Počeo je susret na Rujevici.

RIJEKA – VARAŽDIN 3:1

Stadion HNK Rijeka. Strijelci: 1:0 Selahi (45′), 2:0 Ampem (53′), 3:0 Banda (59′), 3:1 Jelenić (88′).

RIJEKA: Labrović, Veiga, Galešić, Dilaver, Goda, Selahi, Hodža, Ampem, Janković, Marin, Obregon.

VARAŽDIN: Zelenika, Stanić, Ba, Jelenić, Urata, Puclin, Pilj, Drožđek, Teklić, Šego, Banovec.