DRAGAN SKOČIĆ

Riječki trener koji vodi Iran i 11. put zaredom ostao neporažen, zadržao vrh ljestvice kvalifikacija za SP

Dragan Skočić

Skočić je preuzeo Iran u veljači prošle godine naslijedivši Belgijanca Marca Wilmotsa, a u 11 susreta upisao je 10 pobjeda i remi protiv Koreje.

TEHERAN Iranska nogometna reprezentacija, koju vodi hrvatski nogometni stručnjak Dragan Skočić, odigrala je 1-1 protiv Južne Koreje zadržavši vodstvo u A skupini azijskih kvalifikacija za SP 2022. godine.

Bio je to okršaj dviju vodećih ekipa nakon kojeg su Skočićevi odabranici zadržali vrh ljestvice s dva boda više od Južne Koreje.

Gosti su poveli u 49. minuti golom svog najboljeg igrača Son Heung-mina, a izjednačio je napadač Feyenoorda Alireza Jahanbakhsh u 76. minuti.

Nakon nepotpunog četvrtog kola Iran vodi sa 10 bodova, Južna Koreja je druga s osam bodova, dok UAE, Irak i Libanon imaju po dva boda, ali i utakmicu manje. Na začelju je Sirija s jednim bodom.

Prve dvije reprezentacije iz svake od dviju skupina izborit će izravan plasman u Katar, dok će trećeplasirane reprezentacije igrati za jedno mjesto u interkonfederacijskom doigravanju.

Skočić u Iranu radi od 2013. godine te je vodio četiri kluba, Malavan, Foolad, Knooneh be Knooneh i Sanat Naft. Trenirao je i saudijski Al Nassr, kuvajtski Al Arabi, slovenski Interblock i Rijeku.