Prva košarkaška liga

Riječani se osvetili Puljanima, svestrani Štemberger predvodio Kvarner do pobjede

Katarina Blažević

PULA Susret 17. kola Prve lige košarkaša: Pula 1981 – Kvarner 2010 70:92 (26:23, 19:21, 10:25, 15:23).
Dom sportova “Mate Parlov”. Bez gledatelja. Suci: Galić, Rogić, Galiot (Zagreb).

PULA 1981: Wardlow 9, Bilalović 14 (3-4), Guštin 2, Travica 7 (1-1), Klepo 10 (3-4), Vučinić, Elez 15 (1-1), Bosnakis 3, Marić 2, Gustovarac 2 (2-2), Maurović, Ostojić 6.
KVARNER 2010: Štemberger 24 (7-8), Jashari 18 (4-5), Krstinić 18 (1-2), Jadrijev 2, Perković 14 (0-3), Delpin 5 (1-1), Smojver 6, Volarević 5, Krulčić, Penić, Ćosić, Smoković.

Košarkaši Kvarnera 2010 osvetili su se Puljanima za poraz na Trsatu (76:82), kada su u dramatičnoj završnici ostali bez pobjede. Ostao je taj dvoboj kao najveća rana prvoga dijela sezone kod Riječana, ali itekako su dobro odgovorili u drugom ovosezonskom regionalnom derbiju u Puli. U sjajnom drugom poluvremenu riječki su gosti apsolutno nadvladali domaćina, koji je držao minimalnu prednost nakon prve dvije četvrtine (45:44).

Preokret su Riječani režirali na samome početku treće dionice igre, nakon promašenog šuta Puljana Štemberger je prvi došao do lopte, a potom i zabio za tri poena. Uspjeli su izjednačiti Puljani u dva navrata, ali Kvarnerovci su preko Krstinića, Jadrijeva i Jasharija nanizali šest poena, dok je domaćima u tom razdoblju popustila koncentracija te su promašili četiri šuta zaredom za tri poena.

Nešto manje od tri minute prije kraja treće četvrtine Smojver je tricom započeo seriju Kvarnera, koja je do kraja dionice završena na 13:1, čime su Riječani došli do 14 poena prednosti. Ali igrači Gorana Šućurovića nisu usporili ritam, u zadnjoj su četvrtini samo povećavali svoje vodstvo i zasluženo došli do pobjede u vjerojatno njihovom najboljem odigranom susretu ove sezone.

Štembergeru je malo nedostajalo da na kraju upiše i trostruko dvostruki učinak, upisao je 24 poena, 11 skokova i 9 asistencija, dok su Jashari i Krstinić nastavili s 18 poena (Krstinić i 10 skokova).