Španjolski kup

Real Madrid ispao iz Kupa kralja, Athletic Bilbao na putu do polufinala svladao i Barcu i Kraljeve

Luka Modrić/Foto REUTERS

Tvrda utakmica odlučena je u samom finišu, u 89. minuti. Tada je Alex Berenguer primio loptu na vrhu suparničkog šesnaesterca, malo iskosa. Sjajno je iz ravnoteže izbacio Nacha i majstorski naciljao suprotni kut gostujućih vrata za 1-0 i veliku pobjedu svoje momčadi.

BILBAO Nogometaši Athletica kao posljednji su se plasirali u polufinale španjolskog Kupa kralja. U zadnjem četvrtfinalnom susretu Athletic je u Bilbau pobijedio madridski Real 1-0.

Podsjetimo kako je u osmini finala Athletic na svom San Mamesu bio bolji i od Barcelone, koju je svladao nakon produžetaka (3-2). Hrvatski nogometaš Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu za Madriđane.

Ranije tijekom četvrtka Betis je odigrao novu sjajnu utakmicu ove sezone te je u San Sebastianu svladao Real Sociedad čak 4-0. Junak ove Betisove pobjede bio je 28-godišnji Juanmi koji je postigao uvodna dva pogotka. Prvi u 12., a drugi u 57. minuti. Pobjeda Betisa je i definitivno potvrđena u 83. minuti kada je Willian Jose realizirao jedanaesterac za 3-0, dok je u 87. Ruibal zabio za 4-0.

U srijedu su polufinale Kupa kralja izborili Rayo Vallecano (1-0 protiv Mallorce) i Valencia (2-1 protiv Cadiza).