NIZ SE NASTAVLJA

PSG nadigrao Marseille, osmu godinu zaredom osvojio francuski Superkup

Neymar/Foto REUTERS

Francuski nogometni prvak Paris Saint-Germain osmu godinu zaredom osvojio je domaći Superkup pobijedivši u utakmici odigranoj na neutralnom terenu u Lensu Olympique Marseille s 2:1.

LENS Francuski nogometni prvak Paris Saint-Germain osmu godinu zaredom osvojio je domaći Superkup pobijedivši u utakmici odigranoj na neutralnom terenu u Lensu Olympique Marseille s 2:1 (1:0).

PSG je poveo u 39. minuti pogotkom Maura Icardija, a Parižani su i do drugog pogotka došli dobrim dijelom zahvaljujući argentinskom napadaču. Naime, zbog prekršaja na Icardiju, a uz pomoć VAR-a, dosuđen je kazneni udarac koji je u vodstvo 2:0 pretvorio Neymar u 85. minuti.

Do kraja dvoboja Marseille je uspio samo smanjiti zaostatak, a strijelac počasnog pogotka bio je Dmitri Payet u 89. minuti.

Hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car odigrao je cijeli dvoboj za momčad Olympiquea.

Francuski Superkup, odnosno Trofej šampiona, prvi je naslov koji je kao trener PSG osvojio Argentinac Mauricio Pochettino.