Bundesliga

Prvijenac Gvardiola u uvjerljivoj pobjedi Leipziga, lider Bayern jedva do tri boda

Joško Gvardiol

Lider Bayern se na praznoj Allianz Areni mučio s Mainzom (2-1), koji je poveo preko Onisiwa (22). Uz puno muke, Coman je izjednačio u 53. minuti, a pobjedu donio Musiala u 74.

BERLIN Leipzig je u 15. kolu Bundeslige slavio kod kuće protiv Borussije Moenchengladbach (4-1), a svoj prvijenac za istočnonjemački klub je postigao Joško Gvardiol.

Hrvatski reprezentativac je u 21. minuti zabio glavom nakon slobodnog udarca Angelina.

Na 2-0 je povećao Silva (33), Bensebaini je dvije minute prije kraja smanjio na 2-1, da bi pobjedu potvrdili Nkunku i Heinrich u sudačkoj nadoknadi.

Gvardiol je odigrao cijelu utakmicu za Leipzig, koji je skočio na sedmo mjesto.

Josip Stanišić je još izvan sastava zbog ozljede.

Borussia Dortmund je kiksala u Bochumu (1-1). Domaći su vodili preko Poltera (40), a bod je donio Brandt pet minuta prije kraja. Marin Pongračić je ostao na klupi gostiju.

Hoffenheim je golom Richardsa u petoj minuti nadoknade svadao u gostima Freiburg s 2-1 i probio se na četvrto mjesto. Andrej Kramarić je igrao do 68. minute.

Vodi Bayern (37) ispred Borussije Dortmund (31) i Bayer Leverkusena (27).