Peto kolo

PRVA ŽNL Dalekometni projektil presudio derbi na Slatini, Rabljani stigli na bod zaostatka od lidera prvenstva

Radovan Trinajstić

MALO PRILIKA - Ivan Kovačević pokušava nadmudriti Mladena Ćućića, vratara Raba/Foto M. GRACIN

Pećarina je u 69. minuti dobio loptu na 25 metara. Budući da su njegovi suigrači bili pokriveni odlučio se se na dalekometni udarac, a lopta je završila pod gredom

MOŠĆENIČKA DRAGA Utakmica 5. kola Prve ŽNL: Draga – Rab 0:1 (0:0). Igralište Slatina. Sudac Sandro Miličković (Rijeka) 6. Pomoćnici: Čomić (Rijeka) i Martinović (Kastav). Strijelac: 0:1 Pećarina (69′). Žuti kartoni: Klindić, Kovačević (Draga), Ivče, Antešić, Vučetić, Subašić (Rab).

DRAGA: Vukić 6, Sinožić 6,5, Kovačević 6,5, Bilajac 6, Klindić 6, Kovčalija 6,5, Z. Rubinić 6,5, Kaligarić 6, Kurti 6 (od 73′ Abram 6), Krnjatić 6,5, Antolović 6 (od 67′ Lončarica 6).

RAB: Ćućić 6,5, Pahljina 6, Antešić 6, Vučetić 6,5, Ivče 6,5, Subašić 6,5, Mlacović 6, Ivić 6,5, Ključarić 6,5 (od 82′ Matušan -), Pećarina 7 (od 90’+2′ Petrović -), Buza-Vidas 6 (od 46′ Kordić 6).

Nogometaši Raba zasluženo su pobijedili u derbiju kola na gostovanju u Mošćeničkoj Dragi u susretu koji je mogao završiti i neriješenim rezultatom što bi po prikazanoj igri možda bilo i najrealnije. Presudni trenuci utakmice odigrali su se u drugom poluvremenu. Najprije su domaći u 66. minuti mogli iz najstrože kazne doći do pogotka.

Krnjatić je kao “šilo” ušao po desnoj strani u kazneni prostor gostiju, povratnom loptom poslužio Antolovića čiji udarac iz blizine u padu rukom blokira Vučetić te sudac Miličković pokazuje na bijelu točku. Kovčalija sa “kreča” šalje gostujućeg vratara Ćućića u jednu stranu, a prizemna lopta odbija se od stative u polje te prigoda ostaje neiskorištena. Ubrzo stiže kazna za domaće. Igrala se 69. minuta kada na lijevoj strani Pećarina dobiva loptu na 25 metara od gola Drage. Budući da su njegovi suigrači bili dobro pokriveni odlučuje se na dalekometni udarac koji prelijeće malo istrčalog vratara Vukića i završava pod prečkom na suprotnoj strani za 0:1.

Prvo poluvrijeme proteklo je u nezanimljivom nogometu, a veliki problem igračima radio je tvrd i neravan teren. Prvi je zaprijetio domaći igrač Kovčalija čiji udarac u 10. s 22 metra prolazi kraj gola. Na sličan način pet minuta kasnije Ivče puca prema golu, ali se vratar Vukić nije dao iznenaditi. Pri kraju poluvremena u 43. minuti Kovčalija s lijeve strane pronalazi na drugoj stativi dobro postavljenog Kovačevića, ali njegov udarac glavom završava kraj gola. U nastavku utakmice intenzitet igre se polako dizao kako je vrijeme odmicalo.

Udarac Kurtija iz slobodnog udarca u 55. minuti gostujući vratar Ćućić dobro neutralizira. Nakon primljenog pogotka domaći igrači kreću po izjednačenje, ali brzopletim i nedovoljno organiziranim napadima njihovi napori ne bivaju okrunjeni pogotkom. Gosti do kraja utakmice čvrstom i borbenom obranom te povremenim protunapadima znalački uspjevaju sačuvati dobar rezultat.

Ostali rezultati

GORANIN – RIKARD BENČIĆ 1:0

DELNICE – Gradski stadion. Sudac Marko Tićak (Rijeka). Strijelac: 1:0 Malnar (79′-11m). Žuti kartoni: Krištof, Brelih, Tadej (Goranin).

GORANIN: Malnar, R. Stipaničić, Abramović, Mikešić, Jerković (od 56′ Jakovac), Leš, Ilić (od 86′ Delač), F. Stipaničić (od 86′ Župan), Brelih, Brajdić (od 56′ Mulc), Krištof (od 73′ Tadej).

RIKARD BENČIĆ: Cindrić, Jusup (od 85′ Tomac), Štefša (od 85′ Erjavac), Bašić, Ćelić, Kržić, Štokan, Barun (od 65′ Miškulin), Makin, Ćulumović (od 87′ Čuljat), Matić (od 46′ Petković).

MATULJI – LOVRAN 4:1

MUNE – Igralište Crikvena draga. Sudac Marko Ban (Čavle). Strijelci: 1:0 Šneler (12′-11m), 1:1 Srok (28′), 2:1 Šneler (33′), 3:1 Vuković (49′-ag), 4:1 Šneler (72′). Žuti kartoni: Srok, Periša, Bitanga (Matulji). Crveni karton: Grbac (Matulji) 86′ – drugi žuti karton.

MATULJI: Predovan, Beni, Doričić (od 55′ Kostić), Grbac (od 73′ Latinčić), Đuran, Bonicioli, Cetina, Šimić (od 73′ Hrvatin), Šneler, Škrljić (od 46′ Mujagić), Dukić.

LOVRAN: Beganović, Rupčić, Žiganto, Bitanga, Gregov (od 50′ Starčić), Vranić, Srok, Ferenčak, Gazdek (od 27′ Periša), Mrđenović, Vuković.

ZAMET – OMLADINAC 1:2

RIJEKA – Igralište Robert Komen. Sudac Saša Piljić (Rijeka). Strijelci: 0:1 Perković (5′), 1:1 Perković (62′-11m), 1:2 Randelj (87′). Žuti kartoni: Perković, Šepić (Zamet), Tomljenović (Omladinac).

ZAMET: Turkalj, Turk (od 58′ Šepić), Mravić, Kocijan (od 58′ Maraš), Grbić, Mandžukić, Paladin (od 58′ Vukelić), Perković, Ožanić, Bagadur (od 78′ Hušidić), Rupčić (od 80′ Damjanović).

OMLADINAC: Lucić, Krištof, Brajdić, R. Tolić, D. Tolić, Perković, Randelj, Kauzlarić, Šuletnić (od 71′ Budiselić), F. Tolić, Tomljenović (od 88′ Tomić).

VIHOR – RJEČINA 5:1

BAŠKA – SRC Zablaće. Gledatelja: 25. Sudac: Zlatko Piršić (Rijeka). Strijelci: 1:0 Šamanić (10′), 2:0 Županec (34′), 3:0 Brlošić (58′), 3:1 Gizdulić (62′), 4:1 Županec (66′), 5:1 Županec (69′). Žuti kartoni: Brlošić, Dujmović (Vihor), Franović, Bajus (Rječina).

VIHOR: Opalić, Žunić, Radić, Cvjetković (od 60′ Ikić), Šamanić, Bajčić (od 60′ Barbalić), Brlošić (od 69′ Katinić), Mazi (od 72′ Dujmović), Kovačić (od 72′ De La Cruz), Grbec, Županec.

RJEČINA: T. Forgić, Pilčić, Marinović (od 66′ Bačić), Bosančić, D. Forgić (od 46′ Sudan), Nikolla, Gizdulić, Mikulić (od 46′ Zahirović), Fumić (od 75′ Bajus), Bura (od 46′ Franović), Štanfel.