Kvalifikacije za SP

Protivnici Vatrenih remizirali u Larnaki, Cipar i Malta bodovno izjednačeni u skupini

Nogometaši Cipra/Foto REUTERS

Do kraja kvalifikacija Malta će još biti domaćin Hrvatskoj (11.11.) i Slovačkoj (14.11.), a u istim će terminima Ciprani gostovati u Rusiji i Sloveniji.

LARNACA Reprezentacija Cipra nije uspjela uzvratiti malteškoj izabranoj vrsti za uvjerljiv rujanski poraz (0-3) u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2022. odigravši 2-2 (1-0) u utakmici 8. kola skupine H odigranoj u ponedjeljak na stadionu AEK-a u Larnaci.

Iskusni veznjak Fotis Papoulis doveo je domaću reprezentaciju u vodstvo već u 7. minuti. Malta je izjednačila u 53. minuti, a strijelac je bio branič Zach Muscat. Pieros Sotiriou je pogotkom u 80. minuti ponovno doveo Ciprane u vodstvo koje je domača reprezentacija držala do osme minute sučevog dodatka, kad je za konačnih 2-2 pogodio Jurgen Degabriele.

Cipar je drugim remijem došao na pet bodova, koliko ih ima i Malta, ali je uz bolju gol-razliku ostala na petom mjestu, dok su Ciprani i dalje na dnu. Vodeća Hrvatska i Rusija imaju po 16 bodova uz utakmicu manje. Slovenija je treća sa 10, a Slovačka četvrta sa devet bodova.