PREMIJER LIGA KOŠARKAŠA

Potop u Zagorju: košarkaši Adria Oil Škrljeva protiv Zaboka ostali na minus 28

Luka Medak

Damir Rajković i momčad Škrljeva/Foto: S. DRECHSLER

Bila je to utakmica u kojoj je momčad Damira Rajkovića prelako gubila lopte, čak 19 puta, što su domaći uredno kažnjavali i zabili čak 26 poena iz kontranapada, odnosno čak 33 poena iz grešaka Zelenih

RIJEKA Utakmica 9. kola HT Premijer lige: Zabok – Adria Oil Škrljevo 94:66 (21:23, 23:13, 19:14, 31:14). Gradska sportska dvorana Zabok. Gledatelja: 100. Suci: Hordov, Roglić, Reić.

ZABOK: Levanić-Kutni 13 (1-1), Črnjević 12 (2-4), Budimir 22 (2-2), Gunjina 18 (2-2), Garrett 11 (4-4), Martinko 2, Buljević, Brocić 2, Vručinić 6, Popić 4, Ćutuk 4, Antonić.
ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Adway 14 (6-6), Jelenković 11, Barnjak 15 (2-4), Rajčić 7 (2-2), Šajin 7 (1-1), Stojanović, Vucić 2, Kostić, Bešić 2, Ćošić, Vrgoč 8 (2-2).

Košarkaši Adria Oil Škrljeva pretrpjeli su svoj četvrti poraz sezone, u gostima su uvjerljivo poraženi od Zaboka. Bila je to utakmica u kojoj je momčad Damira Rajkovića prelako gubila lopte, čak 19 puta, što su domaći uredno kažnjavali i zabili čak 26 poena iz kontranapada, odnosno čak 33 poena iz grešaka Zelenih.

Škrljevčani su u utakmicu ušli nešto slabije i zbog nekoliko “neprisiljenih” grešaka i vrlo brzo zapali u minus, a nije pomoglo ni što je Barnjak već nakon četiri minute ušao u probleme s prekršajima. Domaći su to iskoristili i gotovo cijelu prvu četvrtinu držali prednost i tek su koševima Rajčića 40 sekundi prije kraja perioda Zeleni prešli u vodstvo (21:23).

U drugoj četvrtini domaći su krenuli koristiti prednost u visini i napadati obruč te su napravili seriju 12:4 predvođeni iskusnim Budimirom. Škrljevčani su se uspjeli vratiti na tri poena zaostatka (37:34), no Zabok je odgovorio novom serijom i na poluvrijeme otišao s ugodnih osam poena u plusu (44:36).

Problemi za Škrljevčane nastavili su se i u drugom dijelu. Momčad Damira Rajkovića u napadu je imala problema sa zonom Zaboka, dok je u obrani nakon izgubljenih lopti olako primala poene i Zabok je serijom 11:0 otišao na ogromnih 19 poena prednosti (55:36). Tek je Barnjak tricom nakon punih pet minuta prekinuo niz domaćih, no zaostatak je bio prevelik i do kraja perioda Škrljevčani su uspjeli doći samo na minus 13 (63:50).

Na manje od 12 poena zaostatka gosti više nisu uspjeli doći, štoviše, nastavili su gubiti lopte, a domaći su svaku grešku uredno kažnjavali i u jednom trenutku otišli na plus 30 te je tako na kraju Jakša Vulić stigao do svoje prve pobjede otkako je sjeo na klupu Zaboka.