LA LIGA

Peta uzastopna pobjeda Barcelone za izjednačenje s Realom na drugom mjestu

Leo Messi/Foto REUTERS

BARCELONA U susretu 21. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na Camp Nou pobijedila Athletic Bilbao izjednačivši se s Real Madridom na drugom mjestu ljestvice.

Barca je teško stigla do pete pobjede u nizu. Lionel Messi je zabio u 20. minuti za 1:0, no gosti su izjednačili u 49. minuti nakon autogola Jordija Albe. Katalonci su do nove prednosti stigli u 74. minuti preko Antoinea Griezmanna.

Do kraja utakmice domaćin je uspio obraniti minimalno vodstvo za važna tri boda.

U ranije odigranom susretu lider španjolskog prvenstva Atletico Madrid je na gostovanju pobijedio Cadiz sa 4:2.

Za Atletico su zabili Luis Suarez (28′, 50′-11m), Saul (44′) i Koke (88′), dok je oba gola za Cadiz zabio Alvaro Negredo (35′, 71′).

Šime Vrsaljko je za goste igrao drugo poluvrijeme, dok Ivo Grbić nije nastupio.

Utakmice Getafe – Alaves, te Granada – Celta završile su bez golova.

Atletico sada vodi sa 50 bodova, 10 više od Barcelone i Real Madrida, a Sevilla je četvrta sa 39 bodova.