Druga liga rukometašica - zapad

Zamećanke u Samoboru nastavile pobjednički niz, Senjkinje slavile u Zaprešiću u derbiju začelja

Opatijske rukometašice poražene su od Lokomotive II na domaćem terenu

SAMOBOR – ZAMET 23:28

SAMOBOR Utakmica 17. kola Druge liga rukometašica – zapad: Samobor – Zamet 23:28 (9:16). Dvorana OŠ Tonija Bogumila.

SAMOBOR: Belanić 1, Rođak, Prodanović, Kovač 1 (1), Petreković 3, Kozlovec 1, Čović, Haramina 4, Katanec 1, Kanceljak, Runtas 6 (3), Šmid, Matijašić, Mostralić 6, Kovač, Husnjak.

ZAMET: Toskić, Troskot, Bahtiri, Blažić, Mršić, Krizmanić 1, K. Mikolić 6, Tabar, Pleša 1, I. Mikolić 6 (2), Hren, Nikolić, Pleše 4, Stanić 3, Visković 7, Hodžić.

Isključenja: Samobor 4, Zamet 6 minuta. Sedmerci: Samobor 7 (4), Zamet 3 (2).

Rukometašice Samobora nisu imale nikakvih šansi protiv gostujućeg Zameta, koji samo nastavlja zapažene ovogodišnje nastupe. Igračice trenera Drage Žiljka salvom golova na poluvremenu su već vodile 16:9, a onda su golgeterice, Maja Visković, sestre Katja i Iva Mikolić i ostale gošće u nastavku samo dovršile posao za sigurnu pobjedu 28:23.

LIBURNIJA OP.  – LOKOMOTIVA II 19:37

OPATIJA Utakmica 17. kola Druge lige rukometašica – zapad: Liburnija Opatija – Lokomotiva II 19:37 (10:17). Dvorana »Marino Cvetković«.

LIBURNIJA OPATIJA: Markov, Mihočka 1, Fućak 1, Hunčak 2, Kovačević 2, Stakorić 4 (3), Perić, Mihalić 3, Zdrinšćak 2 (1), Budimir, Ožanić, Korša, Krištić, Sabalić 1, Vlaše, Kusturin-Barković 3.

LOKOMOTIVA II: Brkljačić, Mikuličić 3, Posavac 1, Vrdoljak, Fureš, Grgurić 2, Kosovac 9, Wurth, Curić 3, Havranek 1, Zrilić 1, Škalić 3, Žagar 5 (1), Bajkuša, Sedloska 9 (4), Krznar.

Isključenja: Liburnija Opatija 8, Lokomotiva II 12 minuta. Sedmerci: Liburnija Opatija 5 (4), Lokomotiva II 7 (5).

Zagrebačke favoritkinje, druga ekipa Lokosica, očekivano se nadavala golova u Opatiji gdje je uvjerljivo opravdala ulogu favoritkinja s domaćom Liburnija Opatijom. U kanonadi pogodaka zagrebačke gošće uvjerljivo su uzele bodove pobjedom 37:19.

ZAPREŠIĆ – SENIA 25:31

ZAPREŠIĆ Utakmica 17. kola Druge lige rukometašica – zapad: Zaprešić – Senia 25:31 (14:16). Dvorana Srednje škole Bana Josipa Jelačića.

ZAPREŠIĆ: Belinić, Sušac 1, Živković 1, Švigač 1, M. Tomljanović 4, Rončević, Ivanović, Horvat 4, Rupčić, I. Tomljanović, L. Belinić 7 (4), T. Belinić 1, Bužanić 2, Zver 4, Zlodi, Šćević.

SENIA: Filipić 3, Dorić, Samardžić 2, Komadina 5, Barbić, Šolić 1 (1), Biondić 3, Margeta 2, Cvjetičanin 4, Vrkljan 6 (2), Katalinić, Jurčić, Slavković, Hodak, Kren.

Isključenja: Zaprešić 4, Senia 14 minuta. Sedmerci: Zaprešić 4 (4), Senia 5 (3).

Rukometašice Senije ostvarile su važnu pobjedu u borbi za ostanak. Bodovi imaju puno veću važnost jer su pobijedile izravne konkurentkinje.

Poredak: Rudar 32, Trešnjevka 31, Zamet 28, Lokomotiva II 26, Samobor 20, Liburnija Opatija 17, Ivanić 16, Karlovac 12, Udarnik, Senia 9, Zaprešić, Arena 2 boda.