Biciklizam

Deveta etapa utrke “Giro d’Italia”: Guerreiru etapa, a Almeida ostao vodeći u ukupnom poretku

Hrvatski prvak Josip Rumac u devetoj etapi zauzeo je 75. mjesto sa 16:09 minuta iza pobjednika, a u ukupnom redoslijedu je na 88. poziciji sa 56:25 minuta slabijim vremenom od Almeide.

RIM – Portugalski biciklist Ruben Guerreiro (EF Pro Cycling) pobijedio je danas u devetoj etapi utrke “Giro d’Italia” vožene od San Salva do Roccarasa u dužini od 208 kilometara, dok je njegov sunarodnjak Joao Almeida (Deceuninck-QuickStep) zadržao vodstvo u ukupnom redoslijedu.

U brdskoj etapi po kišnom vremenu drugi dan zaredom slava je pripala bjeguncima, a u završnom usponu Guerreiro je za osam sekundi bio brži od Španjolca Jonathana Castrovieja (INEOS Grenadiers), dok je Danac Mikkel Bjerg (UAE Team Emirates) zaostao 58 sekundi.

Iako je zaostao minutu i 55 sekundi, Portugalac Joao Almeida (Deceuninck-QuickStep) zadržao je vodstvo u ukupnom redoslijedu, ali se je Nizozemac Wilco Kelderman (Sunweb) probio na drugo mjesto sa 30 sekundi zaostatka. Španjolac Pello Bilbao (+39 sekundi) pao je na treću poziciju, a zaostatak su smanjili Talijani Domenico Pozzovivo (+53 sekunde) i dvostruki osvajač Gira Vincenzo Nibali (+57 sekundi).

U ponedjeljak je dan odmora za bicikliste.