Osmina finala Kupa

Nogometašice Rijeke pobjedom kod Gorice izborile četvrtfinale Hrvatskog kupa, dva pogotka Eme Šulentić

Katarina Blažević

Ema Šulentić/Foto M. LEVAK

RIJEKA Susret osmine finala Hrvatskog kupa nogometašica: Gorica – Rijeka 1:3 (0:2). Igralište NK Polet. Bez gledatelja. Sutkinja: Jelena Kumer (Breganica). Strijelkinje: 0:1 Šulentić (9′), 0:2 Šulentić (42′), 1:2 Godinić (59′-pen), 1:3 Jović (73′). Žuti kartoni: Cicijelj (Gorica), Vidović, Mišković (Rijeka).

GORICA: Tokić, Karagić (od 46′ Demo), Bosak, Rožanković (od 78′ Kakarigi), Cicijelj, Sučić, Godinić, Mitrović (od 71′ Ceković), Malekinušić, Dizdar, Zagorac (od 52′ Grubešić).

RIJEKA: Vidović, Jović, Jurić, Kožul (od 78′ Jahić), Pavlović (od 87′ Uljan), Mikulica, Branković, Mišković, Kraljić (od 90+1′ Jelušić), Vlastelica, Šulentić.

Nogometašice Rijeke pobjedom na gostovanju kod Gorice plasirale su se u četvrtfinale Hrvatskog kupa. Domaće igračice, inače liderice Skupine A Druge lige, nisu imale previše šansi protiv Riječanki, koje je već nakon prvih 45 minuta do vodstva 2:0 dovela Ema Šulentić.

Uspjele su Goričanke smanjiti zaostatak preko jedanaesterca u 59. minuti, koji je sudac dodijelio nakon prekršaja vratarke Vidović, ali Riječanke su mirnu završnicu izborile pogotkom Lucije Jović u 73. minuti.