Gostovanje u Rumunjskoj

Nogometašice Hrvatske porazom otvorile kvalifikacije za SP, Rumunjke riješile utakmicu u prvom dijelu

Katarina Blažević

Petra Pezelj/Foto PIXSELL

Rumunjke su na svojem terenu riješile utakmicu u prvom poluvremenu pogocima Rus i Carp. Samo pobjednice skupina idu izravno na Svjetsko prvenstvo, dok će drugoplasirane ekipe ući u doigravanje.

BUKUREŠT Susret 1. kola skupine G kvalifikacija za SP nogometašica: Rumunjska – Hrvatska 2:0 (2:0). Nogometni centar Mogosoaia. Sutkinja: Lizzy Van Der Helm (Nizozemska). Strijelkinje: 1:0 Rus (12′), 2:0 Carp (32′). Žuti kartoni: Lojna, Jelenčić (Hrvatska), Sandu (Rumunjska).

RUMUNJSKA: Paraluta, Corduneanu, Oprea, Ficzay, Gered, Bortan, Vatafu (od 90′ Vatafu), Carp (od 90′ Ambrus), Ciolacu (od 82′ Herczeg), Olar-Spanu, Rus (od 71′ Batea).

HRVATSKA: Bačić, Dulčić, Balog, Lubina, Kunštek, Bukač (od 80′ Šabašov), Lojna, Pezelj, Jelenčić, Glibo, Balić (od 87′ Spajić).

Nogometašice Hrvatske porazom su otvorile kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2023. godine. Rumunjke su na svojem terenu riješile utakmicu u prvom poluvremenu pogocima Rus i Carp. Samo pobjednice skupina idu izravno na Svjetsko prvenstvo, dok će drugoplasirane ekipe ući u doigravanje. Hrvatske će igračice za četiri dana u Karlovcu ugostiti Italiju, koja je na prošlom SP-u dogurala do četvrtfinala.

Ostali rezultati skupine G: Italija – Moldavija 3:0, Švicarska – Litva 4:1. Poredak: Švicarska, Italija i Rumunjska 3, Hrvatska, Litva i Moldavija bez bodova.