Španjolsko prvenstvo

Budimirova Mallorca pobjedom nad Levanteom ostala u igri za ostankom u ligi, preokret Seville

Ante Budimir/Foto REUTERS

Hrvatski napadač bio je inicjator akcije za pobjednički pogodak Mallorce

PALMA DE MALLORCA Nogometaši Mallorce su na svom stadionu svladali Levante sa 2-0 (1-0) u dvoboju 35. kola španjolskog prvenstva i tako još uvijek zadržali izglede za opstanak u prvoligaškom društvu.

Cucho je u 40. minuti postigao vodeći pogodak glavom, a Kubo je u 84. minuti potvrdio pobjedu Mallorce.

Hrvatski napadač Ante Budimir bio je u početnoj postavi i igrao do 90. minute, a bio je i inicijator akcije za pobjednički pogodak, kad je dodavanjem petom oslobodio prostor suigračima.

Eibar i Leganes su odigrali bez golova 0:0, dok je Sevilla u gostima preokretom (2:1) svladala Athletic Bilbao.

Baski su poveli u 28. minuti preko Andera Cape. Poravnao je u 69. minuti Ever Banega, a pet minuta kasnije Andalužane je do pobjede odveo Munir. Sevilla se ovom pobjedom, prvom u Bilbaou nakon 11 godina čekanja, učvrstila na četvrtoj poziciji koja vodi u Ligu prvaka.