Europska liga

KOPENHAGEN – RIJEKA 0:1 KRAJ! ČUDO U KOPENHAGENU! Riječani ponovili podvig iz Stuttgarta od prije sedam godina

Foto NK Rijeka

KOPENHAGEN Nogometaši Rijeke od 20 sati će se u Kopenhagenu boriti za ulazak u grupnu fazu Europske lige.

Trener Rijeke Simon Rožman bio je optimističan dan uoči utakmice te je naglasio kako vjeruje da Rijeka ima šanse, iako će mu malo muke zasigurno zadati ozljeda Roberta Murića. Napadač “bijelih” će ipak morati preskočiti današnji susret, pa je tako momčad u napadu ostala na trojici – Andrijaševiću, Kulenoviću i Turčinu.

Foto galerija: Play-off Europske lige: Kopenhagen - Rijeka/Foto NK Rijeka

94. minuta KRAJ! Rijeka je u grupnoj fazi Europske lige!!! Borbeni nogometaši Rijeke uspjeli su napraviti čudo protiv favoriziranih Danaca.

93. minuta Biel je ubacio u šesnaesterac, ali Riječani izbacuju loptu što dalje naprijed.

87. minuta Mogao je sada Escoval ponovno biti heroj utakmice. Bio je na dva metra od vratara, ali njegov udarac je Johnson uspio zaustaviti nogama.

86. minuta Dobro je Lončar ubacio iz kornera na prvu vratnicu, ali su se Danci obranili.

83. minuta Kulenović izlazi, Escoval ulazi u igru.

81. minuta Kulenović je uzeo loptu od Danaca, prošao kroz obranu i pokušao pucati s desne strane, ali golman to brani.

76. minuta Pavičić izlazi, ulazi Lepinjica.

75. minuta Mudražija je sada odlučio pucati s 20-ak metara, lopta ide pored gola.

73. minuta Sjajna obrana Nevistića, Wilczek je glavom pucao odmah ispred vratara “bijelih”.

70. minuta Danci panično traže priliku i pogodak, pucao je sada Wilczek iz voleja s ruba kaznenog prostora, srećom lopta ide preko gola.

67. minuta I drugi Hrvat u redovima Danaca ulazi u igru. Bartolec umjesto tragičara Ankersena.

57. minuta Na teren ulazi Mudražija umjesto Stagea.

56. minuta Kulenović lijepo ubacuje u šesnaesterac, ali obrana Danaca je presjekla loptu.

53. minuta Nevistić mirno i sigurno brani Bielov pokušaj iz slobodnog udarca.

48. minuta Brani vratar Kopenhagena pokušaj Kulenovića, loptu mu je s desne strane uputio Andrijašević.

46. minuta. Počelo je drugo poluvrijeme. Danci već rade promjene na terenu, Kaufmann ulazi umjesto Fischera.

45 +1. minuta Kraj prvoga dijela.

45. minuta Franko je izveo slobodni udarac, ali danski zid to izbija.

44. minuta Na samom rubu kaznenog prostora Kulenović je izborio slobodni udarac.

40. minuta Odlično je Kulenović primio loptu između dvojice braniča Kopenhagena, ali je napravio prekršaj u napadu.

38. minuta Pavičićevu loptu prema svojem suigraču je sada obrana Danaca uspjela izbiti. Riječani sada drže konce igre u svojim nogama

35. minuta Prvi korner Rijeke na utakmici izveo je Pavičić, uputio dijagonalu, skoro je došlo do opasne situacije za Dance, ali je Lončar na nekih pet metara zakasnio na loptu.

20. minuta GOOOL!!!! Zabio je Ankersen autogol, a sve je prije toga napravio odlični Franko Andrijašević. Još je od centra sam krenuo, prošao nekoliko igrača, dvojica Danaca su se i sudarila pored njega, a onda je kapetan pucao ravno u gredu, lopta se odbila do Ankersena i otišla u mrežu za veliko vodstvo Rijeke.

14. minuta Pokušao je Andrijašević proigrati Kulenovića, lopta je ipak bila prejaka.

10. minuta Tukao je Bengtsson s 20-ak metara, ali lopta ide preko gola.

8. minuta Capan je na nekih 25 metara od svojega gola dodao loptu Wilczeku, umjesto Štefulju. Velika greška koju je srećom uspio kasnije ispraviti.

9. minuta Danci vladaju terenom, pokušavaju što ranije doći do pogotka, Riječani se zasad dobro brane.

5. minuta Dobra intervencija riječkog vratara. Wind je nakon kornera bio najviši, glavom je pucao ravno Nevistiću u ruke.

1.minuta Počela je utakmica na Parken stadionu.

KOPENHAGEN – RIJEKA 0:1

Stadion Parken. Bez gledatelja. Sudac: Chris Kavanagh (Engleska). Strijelac: 0:1 Ankersen (20′-ag). Žuti karton: Capan (Rijeka), Nelsson (Kopenhagen), Ankersen (Kopenhagen), Sigurdsson (Kopenhagen), Kulenović (Rijeka), Čerin (Rijeka).

KOPENHAGEN: Johnson, Ankersen (od 67′ Bartolec), Nelsson, Sigurdsson, Bengtsson, Stage (od 57′ Mudražija), Zeca, Biel, Wind, Fischer (od 46′ Kaufmann), Wilczek.

RIJEKA:  Nevistić, Tomečak (od , Capan, Velkovski, Smolčić, Štefulj, Pavičić (od 76′ Lepinjica), Čerin, Lončar, Andrijašević, Kulenović (od 83′ Escoval).