Nastavljena Prva županijska nogometna liga, lider Draga zaustavljen u Dražicama

Andrej Pejnović

DVOBOJ NA PROLJETNOM SUNCU - Mihael Čargonja i Juraj Sinožić/Foto V. KARUZA

Čestitke Rječini na fer i korektnoj igri. Pokazali su više volje i agresije, što je nama nedostajalo - kaže Andrej Abram, trener Drage

DRAŽICE Utakmica 12. kola 1. ŽNL: Rječina – Draga 3:1 (1:0). Igralište Rječine. Gledatelja: 100. Sudac: Sandro Miličković (Rijeka) 5,5. Strijelci: 1:0 Fumić (34’), 1:1 Frolja (59’), 2:1 Božičević (74’), 3:1 Klindić (86’-ag). Žuti kartoni: Marinović, Božičević (Rječina), Sinožić, Bošnjak, Prpić (Draga).

RJEČINA: T. Forgić 6, Marinović 5,5 (od 46’ D. Forgić 6), Valenta 6, Pilčić 6, Antolović 6,5, Kaurin 6 (od 70’ Franović), Fumić 6 (od 90’ Kurelić), Božičević 7 (od 77’ Bajus -), Čargonja 6,5 (od 70’ Zahirović -), Bosančić 6, Gizdulić 6.

DRAGA: Bošnjak 5,5, Krnjatić 5, Sinožić 5, Bilajac, Klindić 5, Frolja 6, Rubinić 5,5 (od 70’ Lončarica -), Kaligarić 5,5 (od 70’ Antolović -), Matovina 5 (od 89’ Vukić), Prpić 5,5, Kurti 6.

U 86. minuti susreta, usred terenske inicijative Drage, koja je svim snagama pokušavala doći do iznenađujućeg pogotka, Pilčić je oštro ubacio iz »slobodnjaka« u srce šesnaesterca Drage, gdje je loptu okrznuo Klindić i tako prevario vlastitoga vratara Bošnjaka za 3:1 i veliko slavlje igrača i navijača Rječine.

Vratnica

– Čestitke Rječini na fer i korektnoj igri. Pokazali su više volje i agresije, što je nama nedostajalo. Moramo sjesti, porazgovarati i vidjeti kako ispraviti greške. Iduće kolo protiv Omladinca igramo kod kuće i moramo se postaviti čvrsto i borbeno kako bismo osvojili sva tri boda – rekao je Andrej Abram, trener Drage.

Utakmica je počela izjednačeno i lider iz Mošćeničke Drage ničim nije opravdao poziciju na ljestvici, tako da je prvi udarac na utakmici djelo Rječine, no loprta je nakon udarca Kaurine s 20 metara otišla visoko iznad gola. Dražani su se ubrzo konsolidirali i u 14. minuti imali najbolju priliku poluvremena, kada je Prpić preciznim udarcem s vrha šesnaesterca uzdrmao vratnicu.

Uslijedilo je razdoblje rastrgane igre s puno dugih dodavanja, a u 33. minuti pao je prvi gol. Frolja je požrtvovno iščeprkao jednu loptu u samom kutu terena i ubacio »svijeću« koja je iznenadila Bošnjaka. Na visoku loptu naletio je Fumić i silovito je zatukao iz blizine – 1:0.

Pjesma

Posljednju priliku prvog poluvremena imali su gosti, no vratar Rječine Forgić uspio je ukrotiti udarac Kaligarića iz daljine. Drugo poluvrijeme započelo je atraktivno. Opasni Božičević pokušao je udarac škaricama, no Bošnjak se nije dao prevariti i rezultat se nije mijenjao do 60. minute i izjednačujućeg pogotka Drage. Oštro je s lijeve strane ubacio Vukić, a u srcu kaznenog prostora najbolje se snašao Frolja i dodirnuo loptu taman toliko da prevari Forgića i završi u mreži za Rječina – Draga 1:1.

Izjednačujući pogodak dao je krila gostima te je trener Abram izmjenama pokušao preokrenuti stanje na semaforu, no neuspješno jer se u 74. minuti ukazao Antonio Božičević. Napadač Rječine prsima je primio loptu na nekih 13 metara od gola, majstorski se riješio stopera na leđima i mirno poentirao pored Bošnjaka za 2:1.

Do kraja utakmice domaći su igrači hvatali zrak, gostujući izjednačenje, ali na kraju se pjesma igrača Rječine zaorila stadionom podno Grobničkog kaštela.

Ostali rezultati

LOVRAN – RAB  1:0

LOVRAN – Igralište Lokva. Gledatelja: 50. Sudac: Patrick Klobučar (Čavle). Pomoćnici: Čomić i Capan (oba Rijeka). Strijelac: 1:0 Gregov (85’). Žuti kartoni: Periša, Kruezi, Mrđenović (Lovran), Vuković (Rab).
LOVRAN: Bradičić, Mrđenović, Rupčić, Vuković, Bitanga (od 46’ Gregov), Ferenčak, Vranić, Kruezi, Mohorovičić, Periša (od 56’ Starčić), Sirotnjak (od 71’ Mladenović).
RAB: Ćućić, Pahljina, Vučetić, Španjol, Ivče, Subašić, Mlacović (od 74’ Pućo), Ivić, Pećarina (od 66’ Vuković), Petrović, Ključarić (od 86’ Dedić).

OMLADINAC – LOŠINJ 2:0

VRATA – Igralište Gmajna. Bez gledatelja. Sudac: Mario Prpić (Rijeka). Pomoćnici: Ban (Čavle) i Vučetić (Rijeka). Strijelci: 1:0 Rački (60’), 2:0 Golik (75’). Žuti kartoni: Tomić, Krištof (Omladinac), Matešić (Lošinj).
OMLADINAC: Lucić, Kauzlarić, Gorupić, R. Tolić, D. Tolić, Rački, Tomić, Šulentić (od 52’ Golik), Brajdić (od 65’ F. Tolić), Kuterovac, Štiglić (od 56’ Krištof).
LOŠINJ: Milković, Matešić, Ivković (od 76’ Ćepulo), Dlaka, Faflja, Kalanj, Nikolić (od 46’ Uzelac), Radišić (od 76’ Dumenčić), Matić, Antoninić, Pahljina Hernandez (od 76’ Benvin).

VIHOR – GORANIN      2:2

BAŠKA – SRC Zablaće. Bez gledatelja. Sudac: Saša Piljić (Rijeka). Pomoćnici: Stojaković (Lovran) i Mehinović (Viškovo). Strijelci: 0:1 Brajdić (15’), 0:2 F. Stipaničić (28’), 1:2 Županec (46’-11m), 2:2 Magaš (90’). Žuti kartoni: Županec, Bajčić, Brlošić, Mazi (Vihor), F. Stipaničić, Mulc, Jerković (Goranin).
VIHOR: Opalić, Stenta, Magaš, Cvjetković, Šamanić, Bajčić, Brlošić (od 89’ Mersnik), Mazi, Barbalić (od 75’ Dujmović), Kovačić, Županec.
GORANIN: Malnar, R. Stipaničić, Brelih (od 68’ Leš), Mikešić, Jerković, Brajdić, Randelj, Krištof (od 46’ Mulc), F. Stipaničić (od 90’ Delač), Krištof, Tadej.

ZAMET – MUNE 2:1

RIJEKA – Igralište Robert Komen. Bez gledatelja. Sudac: Slobodan Vučković (Krasica). Pomoćnici: Stojaković (Lovran) i Bahun (Viškovo). Strijelci: 1:0 Karlovčan (11’), 1:1 Gašpert (41’), 2:1 Perković (65’).
ZAMET: Turkalj, Karlovčan, Mravić, Kocijan (od 90’ Damjanović), Baković, Pilepić (od 66’ Turk), Mandžukić, Maraš (od 46’ Cvijanović), Perković, Ožanić, Rupčić (od 66’ Bagadur).
MUNE: Predovan, Vanja, Perić, Bubnić, Bonicioli, Gašpert, Šimić (od 69’ Dukić), Šneler, Smolić (od 79’ Đuran), Latinčić, Popović.