prva hnl

Najbolji ishod za Rijeku: Dinamo i Osijek remizirali na Maksimiru, Petković poništio Fiolića

Bruno Petković/Foto: PIXSELL

Ovim remijem Osijek je preuzeo vodstvo na ljestvici sa 31 bodom, jednim više uz utakmicu više od druge Rijeke, a tri više uz također utakmicu više od trećeg Dinama.

ZAGREB Nogometaši Dinama i Osijeka u susretu su 16. kola Prve HNL na stadionu u Maksimiru igrali 1-1 (0-1).

Goste je u vodstvo doveo Ivan Fiolić (16), a izjednačio je Bruno Petović (80).

Iako je Dinamo dominirao prvim poluvremenom i imao nekoliko izglednih prilika za pogodak, Osijek je imao prednost na odmoru, a do gola je stigao iz jedinog udarca prema domaćim vratima. Žaper je dobio zračni duel na sredini igrališta, lopta je došla do Topčagića koji ju je odmah poslao u for Fioliću koji je pobjegao Teophile-Catherineu i zatim smireno svladao Livakovića.

I u nastavku je Dinamo bio mnogo bolji suparnik, a to je i materijalizirao poravnanjem u 80. minuti. Mišić je izveo slobodni udarac s desne strane, Petković je bio najviši u skoku te sa 10-ak metara pogodio sam donji lijevi kut nemoćnog Malenice.