Prva ŽNL

Mateo Ferenčak usporio lidera Dragu, Zamećani teško poraženi od Vihora

Radovan Trinajstić

REMI - Toni Bošnjak, Matko Mahulja i Josip - Juraj Klindić otklanjaju opasnost ispred Lovranca Dominika Mohorovičića/Foto M. GRACIN

Draga je došla u vodstvo u 72. minuti preko Ivana Kovačevića, ali Lovran je izjednačio u 80. minuti preko Ferenčaka

LOVRAN 1

DRAGA 1

LOVRAN Igralište Lokva. Gledatelja 150. Sudac: Saša Piljić (Rijeka) 6. Pomoćnici: Bahun (Viškovo) i Baćuk (Rijeka). Strijelci 0:1 Kovačević (72′), 1:1 Ferenčak (80′). Žuti kartoni: Ferenčak, Periša, Srok (Lovran), Rubinić, Lončarica i Krnjatić (Draga).

LOVRAN: Bradičić 6,5, Rupčić 6,5, Srdoč 6,5, Vuković 7, Žiganto 7, Ferenčak 7, Kruezi 6,5, Srok 7, Mohorovičić 7, Periša 6,5 (od 82′ Sirotnjak -), Gregov 6 (od 46′ Starčić 6,5).

DRAGA: Bošnjak 6,5, Krnjatić 6,5, Kovačević 7, Mahulja 6 (od 61′ Lončarica 6), Klindić 7, Sinožić 7, Kovčalija 6,5, Rubinić 7 (od 63′ Bilajac 6), Frolja 6,5, Matovina 6,5 (od 61′ Kaligarić 6,5), Kurti 6 (od 46′ Prpić 6,5).

U živoj i nadasve borbenoj igri obiju sastava prikazan je zanimljiv nogomet, koji je mogao zadovoljiti gledatelje, nazočne u ovom susjedskom “Liburnija derbiju”. Samo što je počela utakmica već u prvoj akciji gosti su mogli povesti. Dobro dodanu loptu Kovčalije, Sinožić je proveo po lijevoj strani te pravovremeno zavrnuo pred gol domaćina. Lopta je prošla cijelom dužinom gola kraj brojnih igrača, da bi je na drugoj stativi dočekao Kovačević, kojeg je lopta iznenadila i nije stigao s nekoliko metara ubaciti je u prazan gol.

Čvrste obrane

Igra se postepeno rasplamsavala, akcije su se nizale između dvaju golova. ali sigurne i čvrste obrane uspješno su rješavale sve rebuse. U 12. minuti gosti su mogli do vodstva, Frolja je dobrim i snažnim udarcem s desetak metara pogodio prečku. Uzvratili su domaćini udarcem Sroka u 18. minuti s ruba šesnaesterca, ali lopta je poslije njegovog prizemnog udarca završila u rukama sigurnog vratara Bošnjaka.

U 21. minuti Kovčalija iz slobodnog udarca nije uspio iznenaditi Bradičića. Najzreliju prigodu domaći propuštaju u 36. minuti kada u protunapadu sa sredine igrališta Mohorovičić daje loptu u “for” brzom Gregovu, koji se u ključnom trenutku pred gostujućim golmanom spetljao pa je Klindić ovu mat poziciju uspješno otklonio.

Nedugo nakon toga Periša je gotovo iz mrtvog kuta umalo iznenadio Bošnjaka. Na kraju poluvremena udarcem s dvadesetak metara Kovčalija je pokušao zatresti mrežu sigurnog Bradičića.

Drugo poluvrijeme započelo je obostrano opreznom igrom, ali se intenzitet igre postepeno jačao, a time i borbenost igrača. Na dodavanje Kovačevića u 54. minuti Matovina je izbio pred vratara Bradičića, kojeg lopta zaobilazi, ali neposredno pred gol crtom izbio ju je Žiganto. Srok je u 61. minuti povukao napad sa sredine igrališta, dobro poslužio Perišu, koji je ušao u kazneni prostor, ali lopta je odskočila u ključnom trenutku, dovoljno da Klindić ovu neugodnu situaciju pred svojim golom uspješno otkloni.

Gosti su došli u vodstvo u 72. minuti. Nakon ubačaja Kaligarića s lijeve strane u srce peterca, Kovačević je u skoku nadvisio domaće braniče i poslao loptu u mrežu – 0:1. Domaći su krenuli po izjednačenje, bodreni od navijača, Nakon izvedenog slobodnog udarca Periše s lijeve strane, lopta je preletila brojne igrače i došla na drugoj stativi do slobodnog Mohorovičića, koji ju je vratio pred gol. U gužvi je najspretniji bio Ferenčak – 1:1.

Najpravedniji ishod

Andrej Abram, trener Drage: – Teški uvjeti za igru po neravnom terenu nisu dali mogućnost bolje igre. Imali smo veliku šansu u prvoj minuti. Da smo tada dali gol, vjerujem da bi utakmica skrenula na našu stranu. Realno, najpravednija je podjela bodova.

Denis Pulić, trener Lovrana: – Gosti su imali na početku utakmice veliku priliku. Da su tada postigli gol, utakmica bi sigurno krenula u drugom smjeru. Propustili smo nekoliko dobrih prigoda. Krajnji rezultat je realan. Čestitam gostima na fer i sportskoj borbi po ovom teškom, neravnom terenu.

Ostali rezultati

R. BENČIĆ       4

LOŠINJ       0

RIJEKA – Omladinsko igralište. Gledatelja: 50. Sudac: Zlatko Piršić. Pomoćnici: Čomić i Vučetić (svi Rijeka). Strijelci: 1:0 Jakšetić (53′), 2:0 Štokan (65′), 3:0 Štokan (77′), 4:0 Štokan (87′). Žuti kartoni: Ivković, Šutić (Lošinj).

RIKARD BENČIĆ: Novaković, Jusup (od 81′ Kraljiček), Jakšetić, Ćelić, Kržić (od 24′ Štefša), Bašić, Petković, Makin, Štokan, Popović, Biondić (od 67′ Rukavina).

LOŠINJ: Milković, Matešić, Gršković, Ivković (od 76′ Benvin), Dlaka, Faflja, Kalanj (od 74′ Antoninić), Babić, Nikolić (od 81′ Bujačić), Radišić (od 74′ Šutić), Ćepulo.

RJEČINA       2

MUNE       0

DRAŽICE – Igralište Rječine. Bez gledatelja. Sudac: Mario Prpić (Rijeka). Pomoćnici: Valenčić (Škalnica) i Vučetić (Rijeka). Strijelci: 1:0 Bura (65′), 2:0 Antolović (90′-11m). Žuti kartoni: Kaurin (Rječina), Grbac, Cetina, Popović (Mune).

RJEČINA: T. Forgić, Valenta, Pilčić, Antolović, Kaurin (od 84′ Franović), Fumić (od 90′ Bajus), Božičević (od 37′ Bura), Nikolla (od 68′ Smojver), Bosančić, Gizdulić, D. Forgić.

MUNE: Predovan, Vanja (od 46′ Šimić), Perić (od 72′ Cetina), Bubnić, Bonicioli (od 89′ Doričić), Beni, Šneler, Smolić (od 60′ Đuran), Grbac, Šepić (od 46′ Kostić), Popović.

VIHOR       4

ZAMET       1

BAŠKA – SRC Zablaće. Bez gledatelja. Sudac: Ivan Šantić (Kastav). Pomoćnici: Tićak i Salaj (oba Rijeka). Strijelci: 0:1 Mandžukić (27′), 1:1 Magaš (35′), 2:1 Mazi (37′), 3:1 Županec (76′-11m), 4:1 Bućan (85′). Žuti kartoni: Cvjetković, Opalić, Bućan (Vihor), Mravić, Cvijanović (Zamet).

VIHOR: Opalić, Magaš, Radić, Cvjetković (od 66′ Barbalić), Šamanić, Brlošić (od 19′ Bajčić), Mazi, Kovačić (od 85′ Mersnik), Grbec (od 85′ Dujmović), Bućan (od 85′ De La Cruz), Županec.

ZAMET: Poropat, Karlovčan, Mravić, Kocijan (od 55′ Pilepić), Baković, Mandžukić, Cvijanović (od 82′ Damjanović), Perković, Ožanić, Rupčić (od 55′ Turk), Levanić (od 74′ Maraš).