Četvrta liga NS Rijeka

Marko Conjar i Anas Sharbini donijeli bod Omišlju u derbiju s Kraljevicom, gosti prokockali velik kapital na poluvremenu

Valentina Prokić

POGODIO IZJEDNAČENJE - Anas Sharbini (OŠK Omišalj) i Borna Znamenaček (Kraljevica)/Foto V. PROKIĆ

Po izvedbi i učinkovitosti momčadi su podijelile poluvremena, dojam je da su gosti izgubili dva boda s obzirom na prikazano, posebno u prvom dijelu u kojem ih je od većeg vodstva dijelio samo vratar Avdić

OŠK OMIŠALJ – KRALJEVICA 2:2

OMIŠALJ Utakmica 9. kola Četvrte NL NS Rijeka. Sudac: Petar Pejkunović (Kožljak) 5. Strijelci: 0:1 Mohorić (5′), 0:2 Stanišić (43′), 1:2 Conjar (62′), 2:2 An. Sharbini (73′). Žuti kartoni: Požega, Mihailović, Conjar (OŠK Omišalj), Mohorić, Tadić, Rubčić (Kraljevica). Crveni karton: Kovačić (77′- drugi žuti karton), An. Sharbini (90′- psovanje suca).

OŠK OMIŠALJ: Avdić 6, Kovačić 6, Hadžiomerović 6 (od 55′ Kuljanac 6), Požega – (od 18′ Ristić -, od 46′ Shabanov 6), Vidović 6, Begaj 5,5 (od 46′ Turčić 6), Mijić 6, Mihalović 6, Paro-Vidolin 5,5 (od 46′ Conjar 6), Ah. Sharbini 6, An. Sharbini 6.

KRALJEVICA: Bilen 6, Depeder 6, Kocijan 6, Mohorić 6,5, Crnković 6, Tarle 6,5, F. Znamenaček 6,5 (od 52′ Vujnović), B. Znamenaček 6, Sotošek 6 (od 82′ Pravdica -), Stanišić 6,5 (od 69′ Rubčić 5,5), Franko 6.

Nogometaši OŠK Omišlja i Kraljevice podijelili su bodove u derbiju devetog kola. Po izvedbi i učinkovitosti momčadi su podijelile poluvremena, iako je dojam da su zapravo Kraljevičani izgubili dva boda u Omišlju s obzirom na prikazano, posebno u prvom poluvremenu u kojem ih je od većeg vodstva dijelio samo vratar Avdić koji je zaustavio nekoliko sjajnih prilika. No, ipak vodstvo od 0:2 olako su ispustili iz ruku. Kraljevičani su se u nastavku “upleli” u preskakanje igre domaćina i to ih je stajalo vodstva, dok je OŠK znalački iskoristio ponuđeno.

Okrunjen pritisak

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo gostujućoj momčadi. Domaći nisu imali recept za brze i raspoložene igrače Kraljevice koji su od prve minute pokazali želju za pobjedom. Za vodstvo im je trebalo samo pet minuta igre, Filip Znamenaček je izveo slobodni udarac s desne strane poslavši loptu skroz lijevo za Tarlea koji je prebacio u sredinu, a Mohorić zatresao mrežu – 0:1.

Filip Znamenček sjajno je pucao u 24., no domaći vratar Avdić desnom rukom je obranio. Vratar OŠK-a je zatim u 33. u korner odbio loptu koju je uputio Franko. Minutu kasnije najagilniji gostujući igrač Filip Znamenaček pogodio je stativu. Avdić je u 40. minuti zaustavio udarac Mohorića, ali tri minute kasnije gosti su ipak okrunili pritisak još jednim golom. Nesporazum Avdića i Ristića završio je tako da se lopta odbila od potonjeg do Stanišića koji je posprema u mrežu – 0:2.

Dva isključenja

Privih 15-tak minuta drugog poluvremena također je prošlo u znaku Kraljevice. Pokušaj Stanišića otišao je visoko preko gola, dok je slobodni udarac Mohorića u 57. minuti vratar Avdić obranio. Od 60. minute situacija se na terenu počela polako mijenjati. Prvo je glavom pored gola pucao Kuljanac, a potom, tri minute kasnije Conjar smanjuje zaostatak domaćih. Conjar je iskoristio sjajno dodavanje na petercu Ahmada Sharbinija i loptu provukao u mrežu između gostujućeg vratara Bilena i stative – 1:2.

Pogodak je dao potreban zamah domaćim nogometašima koji su krenuli po izjednačenje. Conjar je u 65. loptu poslao preko gola. Na drugoj strani Stanišić je s desne strane ubacio pred domaća vrata, no Tarle je zamalo zakasnio.

U 74. minuti OŠK dolazi do izjednačenja. Shabanov je na lijevoj strani napravio sve, ubacio u sredinu za Conjara koji u padu gura loptu Anasu Sharbiniju, a mlađi Sharbini znalački trese mrežu za – 2:2. Nakon izjednačenja, domaći su od 79. minute igrali sa čak dva igrača manje. Prvo je zbog drugog žutog kartona u 77. isključen Kovačić, da bi dvije minute kasnije Anas Sharbini dobio direktan crveni karton. OŠK je ipak uspio izdržati deset minuta i sudačku nadoknadu te osvojiti vrijedan bod u derbiju.

Ostali rezultati

OTOČAC – GOSPIĆ ’91  1:2

OTOČAC – Gradsko igralište. Sudac: Vladimir Merle (Viškovo). Strijelci: 0:1 Radošević (3′), 1:1 M. Ostović (31′), 1:2 Dujmović (61′- ag). Žuti kartoni: M. Krznarić (Otočac), M. Župan, Bulum, Starčević, Petrlić (Gospić 91).

OTOČAC: A. Krznarić, Benčić (od 72′ Dunković), Dujmović, Smolčić, Banić, Muhar, M. Ostović, Tvrdinić (od 46′ Džaja), Boban (od 46′ Bunjevčević), M. Krznarić (od 79′ Orešković), A. Ostović (od 72′ Plecić).

GOSPIĆ ’91: Petrlić, M. Župan, Došen, Grivičić, Sertić, Hećimović, Jerković (od 46′ Lovrić), Butorac, Bulum (od 62′ Starčević), Radošević (od 90′ S. Župan), Quni.

MLADOST – KLANA  2:0

FAŽANA – Igralište Oliva. Sudac: Zoran Janković (Viškovo). Strijelci: 1:0 Benčić (33′), 2:0 Aydin Nawfel (82′). Žuti kartoni: Subanović (Mladost), Džaja, Jukičić, Laginja, Jerbić, Dujmović, Jusić (Klana).

MLADOST: Lovrić, Marijanović, Nišević (od 76′ Aydin Nawfel), Ristić, Lazendić, Kostešić, Benčić (od 52′ Bradarić), Funčić, Butković (od 86′ Kiridžić), Milotić (od 76′ Valčić), Subanović.

KLANA: Raspor, Jeletić, Lazarević, Džaja (od 46′ Laginja), Dujmović, Iskra, Mujkanović, Juničić, Corallini, Jukičić (od 85′ Milković), Jerbić (od 66′ Juraga).

ROVINJ – NOVALJA  3:1

ROVINJ – Igralište Valbruna. Sudac: Tomislav Frlan (Podhum). Strijelci: 1:0 LLeshdedaj (10′), 2:0 Tošić (18′), 3:0 Lavižati (52′), 3:1 Datković (88′). Žuti karton: Datković (Novalja).

ROVINJ: Starčić, Zgrablić, Gargiulo (od 88′ Ban), Reid, Paulinić (od 46′ Prgić), Novoselić (od 77′ Damuggia), Lleshdedaj (od 85′ Lazarić), Peteh, Tošić, Lavižati, Despagne (od 46′ Čakarić).

NOVALJA: Pedić, Denona, Tončić (od 64′ Dabo), Datković, Vukorepa, Bogdanović, Škoda, Kustić, Badurina, Kapitanović, Dodevski.

BORAC  – VELI VRH  0:1

KRASICA – Igralište u Krasici. Sudac: Danijel Mavrlja (Rijeka). Strijelac: 0:1 Kunić (20′). Žuti kartoni: Ivančić (Borac), Žgomba, Catela (Veli Vrh).

BORAC: Ravlić, Matijević, Hasani (od 62′ Karleuša), Ivančić, Zrilić, Dukađin, Žeželić (od 46′ Ivanović), Omerović, Štemberger (od 70′ Kovačević), Grdinić (od 46′ Sedlić), Brkljača (od 75′ Magaš).

VELI VRH: Vujica, Catela, Malobabić, Vujica, Škaro, Vuković (od 70′ Kuftić), Bošnjak (od 80′ Špiranac), Kunić (od 84′ Poldrugovac), Bakjac, Žgomba, Miškulin (od 46′ Kalčić).

HALUBJAN  – LOKOMOTIVA  2:2

VIŠKOVO – Igralište Brnasi. Sudac: Alen Halilović (Umag). Strijelci: 0:1 Sablić (5′), 1:1 Šestan (40′), 1:2 Erceg (42′), 2:2 Kovačić (64′). Žuti karton: Gojak (Halubjan).

HALUBJAN: Buk (od 46′ Kukić), Terlević (od 76′ Gojak), Šipura, Ciglar, Pejić, Savić, Radan, Šestan, Kovačić, Šimić, Purković (od 76′ Borovičkić, od 83′ Hunčak).

LOKOMOTIVA: Popović, Smiljanić, Stojković, Radola (od 70′ Krmpotić), Kružić (od 70′ Babić), Žarić, Fuštar, Sablić, Hasičić, Erceg, Fumić.