LIGUE 1

Lyon remizirao s Marseilleom, propustio priliku preskočiti PSG i doći na bod od vodećeg Lillea

Igrači Lyona/Foto: REUTERS

Gosti su poveli u 21. minuti golom Karla Toka Ekambija, a izjednačio je Arkadiusz Milik u 44. minuti iz jedanaesterca.

MARSEILLE U derbiju 27. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille i Lyon su odigrali 1:1.

Lyon je od 71. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Lucas Paqueta, no domaćin to nije uspio iskoristiti. Duje Ćaleta-Car je igrao cijeli susret za OM.

Zanimljivo, bilo je to 12. uzastopno gostovanje Lyona u Le Championnatu u kojem nije doživio poraz, dok je OM i dalje u krizi sa samo jednom pobjedom u posljednjih 10 kola.

Identičnim rezultatom završio je i susret između vodećeg sastava francuske lige, Lillea i Strasbourga. Lille je ispustio dva boda i tako propustio priliku pobjeći PSG-u na četiri boda viška.

Monaco je pobijedio Brest sa 2:0 produživši niz bez poraza na 11 susreta, a Angers i Lens su odigrali 2:2-

Vodi Lille sa 59 bodova, dok PSG ima dva boda manje. Lyon ima 56, a Monaco 55 bodova. OM je sedmi sa 39 bodova.