PREMIERSHIP

Liverpool u gostima bolji od Leedsa, susret obilježila strašna ozljeda Harveyja Elliota

Fabinho slavi pogodak/Foto: REUTERS

Svoju bolju igru u prvom poluvremenu Liverpool je materijalizirao golovima Salaha u 20. i Fabinha u 50. minuti.

LEEDS U jedinoj nedjeljnoj utakmici 4. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je uvjerljivo sa 3-0 (1-0) kao gost svladao Leeds United.

Svoju bolju igru u prvom poluvremenu Liverpool je materijalizirao golom Salaha (20) koji je s pet metara u mrežu proslijedio prizemni ubačaj Alexander-Arnolda.

Nakon što je Fabinho (50) početkom nastavka iz gužve nakon kornera povisio na 2-0 pitanje pobjednika bilo je riješeno, no nekoliko minuta potom došlo je do vrlo teške ozljede mladog 18-godišnjeg veznjaka “redsa” Harveyja Elliotta kojemu je stradao gležanj nakon starta Stuijka. Svi u Elliottovoj blizini odmah su se uhvatili za glavu, nesretnom mladiću je nekoliko minuta ukazivana pomoć na terenu prije no što je iznesen. Sudac je Stuijku zbog težine Elliottove ozljede, a ne zbog grubog starta, pokazao crveni karton.

Do kraja utakmice Mane (90+2) je u sudačkoj nadoknadi postigao i treći gol.

Liverpool se ovom pobjedom pridružio Manchester Unitedu i Chelseaju na vrhu ljestvice sa 10 bodova, dok je Leeds 17. s dva boda.