Premijer liga

Liga za prvaka ipak ostala nedostižna, AO Škrljevo još jednom poraženo od Cedevite Junior

Zlatko Horvat

PREVISOKA PREPREKA - Filip Bundović i Toni Jelenković/Foto M. LEVAK

MAVRINCI Zaostali susret 11. kola HT Premijer lige košarkaša: Adria Oil Škrljevo – Cedevita Junior 63:86 (15:21, 19:25, 15:18, 14:22). Dvorana Mavrinci. Gledatelja: 200. Suci: Jovović (Zagreb), Hadžić i Đuraki (Pula).

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Stojanović 9 (3-6), Jelenković 14 (2-2), Vucić 2, Kostić, Barnjak 7 (2-2), Rajčić 8, Bešić, Šajin 15 (2-4), Ćošić 3 (3-4), Vrgoč 5 (2-2).

CEDEVITA JUNIOR: Ogrizović 3, Radović 19 (3-4), Kučić, Rašić, Filipović 14 (3-4), Bundović 18 83-3), Serdarušić 1 (1-2), Miličević 11 (2-2), Šabić 2 (0-2), Bošnjak 2, Planinić 8 (2-2), Batinić 8.

Stefan Šajin bio je brži od sirene na kraju druge dionice, smanjivši zaostatak na minus 12. Mario Rajčić je stisnuo šaku, znajući da je ostala nada. Samo minutu ranije gosti su imali plus 16 (30:46) i brod domaćih opasno se nagnuo. Obrana nije funkcionirala, bilo je previše primljenih poena, pogotovo onih u rubrici kontranapadi (10)…

No, kada je Planinić na ulasku u osmu minutu treće četvrtine ubacio dodatno slobodno bacanje za uvjerljivih plus 22 (37:59) za sastav Damira Mulaomerovića, a domaći ostali na samo dva ubačena poena za više od 420 sekundi igre, bilo je jasno da neće biti preokreta vrijednog Lige za prvaka.

Gosti su jednostavno bili predobri. Sastav Damira Rajkovića još uvijek može u doigravanje s prva dva mjesta u Ligi za ostanak.