FA KUP

Leicester minimalno slavio protiv Southamptona, Iheanacho pogodio za veliko finale s Chelseajem

Kelechi Iheanacho slavi pogodak/Foto: REUTERS

Zanimljivo, i Leicester je kao i Chelsea u subotu pobjednički pogodak postigao u 55. minuti i to na isti gol, a i akcija je bila gotovo preslikana.

LONDON U finalu ovogodišnjeg izdanja najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu, engleskog FA Kupa igrat će Chelsea i Leicester City.

Nakon što je Chelsea u subotu u prvom polufinalu na Wembleyu svladao Manchester City s 1:0, u nedjelju je na istom stadionu Leicester također s 1:0 (0:0) svladao Southampton.

Zanimljivo, i Leicester je kao i Chelsea u subotu pobjednički pogodak postigao u 55. minuti i to na isti gol, a i akcija je bila gotovo preslikana. Vardy je probio lijevi bok, ubacio za Iheanacha, prvi udarac nigerijskog napadača blokirao je branič Southamptona Bednarek, a lopta se vratila Iheanachu koji je iz popravnog bio precizniji.

Leicester je tako po peti put u klupskoj povijesti stigao do finala FA Kupa, no u sva četiri dosdašanja (1949., 1961., 1963., 1969.) je gubio.

Chelsea je, pak, 15. put stigao do finala, a dosada je osvajao FA Kup osam puta, posljednji 2019. godine.

Finale će se igrati 15. svibnja na Wembleyju.