Prva liga košarkaša

Kvarnerovci tricama na samome kraju utakmice slomili Zapruđe za svoju sedmu pobjedu ove sezone

Katarina Blažević

Elham Jashari/Foto Arhiva NL

RIJEKA Susret 10. kola Prve lige košarkaša: Zapruđe – Kvarner 2010 67:76 (22:20, 23:15, 10:20, 12:21). SŠD Boško Božić-Pepsi. Gledatelja: 30. Suci: Perlić, Rogić, Glavurdić (Zagreb).

ZAPRUĐE: Garvanović 12, K. Joksimović 8 (1-2), Bakula 14 (2-2), Jelenek 14 (2-2), Stanić 3, Gazić 12, D. Joksimović 2, Vuković, Jurić, Vranješ 2, Raič.

KVARNER 2010: Štemberger 20 (6-7), Jashari 10 (3-4), Jadrijev 9, Perković 11 (1-4), Guštin 18 (1-2), Delpin 7, Drljača, Cvitković 1 (1-2), Krulčić, Vranković, Baćac-Simper.

Štemberger, Jadrijev i Jashari s tri su uzastopne trice napravili konačni preokret u Zagrebu i odveli Kvarner na plus sedam dvije minute prije kraja susreta (64:71).

Teškom borbom su Kvarnerovci u drugom poluvremenu ipak uspjeli slomiti Zapruđe, koje je kontroliralo susret u prve dvije dionice igre.

Na krilima Guština i Perkovića Riječani su se serijom 15:2 u trećoj četvrtini vratili u igru, a vodstvo se potom mijenjalo iz napada u napad. Sve do tri dalekometna šuta za sedmu pobjedu sezone.