Prva liga košarkaša

Kvarner 2010 pobjedom protiv favorita otvorio novu sezonu, odličan debi Guština

Katarina Blažević

Elham Jashari/Foto Arhiva NL

Sa sedam nanizanih poena Jashari je odvojio svoju momčad na trinaest razlike (38:25) na poluvremenu

RIJEKA Susret 1. kola Prve lige košarkaša: Kvarner 2010 – Omiš Čagalj Tours 84:63 (14:14, 24:11, 20:14, 26:24). Dvorana mladosti. Suci: Tomić, Juraga i Glavurdić (Zagreb).

KVARNER 2010: Štemberger 14 (4-6), Jashari 15 (6-6), Jadrijev 7, Guštin 12, Perković 15 (2-2), Bart 4 (2-2), Baćac-Simper 7, Krstinić 2, Cvitković, Krulčić 2, Kolić 4 (4-4), Drljača 2 (0-1).

OMIŠ ČAGALJ TOURS: Jukić 12 (4-4), Pandurić 7 (2-2), Petrašić 7 (1-2), Mimica 4 (4-4), Šipić 27 (7-8), Srzić, Jurčević, Fulgosi, Matijević 3 (1-2), Kegalj, Mušac 3.

Početak iz snova. Košarkaši Kvarnera 2010 uvjerljivom pobjedom protiv favorita u ovome susretu otvorili su novu sezonu.

Riječani vodstvo nisu ispuštali od samog početka druge četvrtine kada su nanizali četiri poena, ali gosti su do kraja dionice „puhali za vrat“. Točnije, sve do zadnjih minutu i pol koje su pripale razigravaču Kvarnera Elhamu Jashariju. Sa sedam nanizanih poena odvojio je svoju momčad na trinaest razlike (38:25) na poluvremenu. Zakazao je na gostujućoj strani iskusni Mimica koji je u susretu promašio svih šest šuteva iz igre.

Kod domaće momčadi odličan je debi imao Gvido Guštin, uz 12 poena dodao je četiri skoka, isto toliko asistencija i pet ukradenih lopti.