Premijer liga

Košarkašice FSV-a u prvoj domaćoj utakmici ove sezone poražene od favoritkinja iz Zagreba

Katarina Blažević

Anja Perko/Foto M. GRACIN

RIJEKA Susret 2. kola Premijer lige košarkašica: FSV – Trešnjevka 2009 62:65 (15:22, 24:5, 11:21, 12:17). Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 30. Suci: Zrnić, Baki, Matek (Rijeka).

FSV: Bašek 12 (2-4), Perko 4 (2-2), Tuftan, Krajina 6 (2-3), Peričić 15 (1-4), Ratković, Poss 25 (5-7), Jurčić, Leoni, Soldo, Mršić, Kajfeš.

TREŠNJEVKA 2009: Majstorović 16 (5-6), Rodek 4, Obratov 12 (1-2), Deidda 10 (1-2), Banović 17 (1-3), Brtan, Jurković, Bačevina, Valčić 6, Rako.

Košarkašice FSV-a u prvoj su domaćoj utakmici ove sezone upisale i prvi poraz. Doduše, pobjeda protiv Trešnjevke 2009 smatrala bi se iznenađenjem, a Riječanke su do njega skoro i došle. Amerikanka Poss je, zajedno s Bašek, predvodila svoju ekipu u sjajnoj drugoj četvrtini u kojoj su gošće ostavile na samo pet poena i tako dovele utakmicu u neizvjesnost.

Pola minute prije kraja susreta pogodila je Poss tricu za 62:65, gošće svoj sljedeći napad nisu realizirale, a samo pet sekundi prije kraja Amerikanka je ovoga puta promašila šut za tri poena i za izjednačenje rezultata.