premijer liga

Košarkaši Adria Oil Škrljeva na gostovanju u Splitu upisali i treći uzastopni poraz

Luka Medak

Josip Barnjak/Foto Arhiva NL

Presudna je bila treća četvrtina, u kojoj su se Škrljevčani vratili nizom 0:10 na samo pola koša zaostatka, ali onda dozvolili Splićanima da se odvoje na, ispostavilo se, nedostižnih 15 poena prednosti.

RIJEKA Utakmica 10. kola HT Premijer lige: Split – Adria Oil Škrljevo 85:74 (20:17,25:17, 24:20, 16:20). Mala dvorana KK Split. Suci: Jovović, Kruljac, Bralić.

SPLIT: Perković 14 (2-2), Kedžo 10 (2-2), Runjić 6, Žganec 19 (7-10), Ukić, Vuko 10 (2-2), Čampara 15 (4-4), Perkušić, Bajo 8, Barič 3.
ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Stojanović, Adway 19 (7-10), Hortman 7, Jelenković 12 (3-3), Vucić 5, Kostić, Barnjak 5 (3-7), Rajčić 7 (1-1), Bešić 3 (1-1), Šajin 4 (2-2), Ćošić, Vrgoč 12 (1-2).

Košarkaši Adria Oil Škrljeva nisu uspjeli iznenaditi vodeći Split te su tako upisali svoj treći uzastopni ligaški poraz.

Nakon prvog poluvremena, u kojem su Škrljevčani uglavnom “hvatali” domaću momčad te bili u minusu 11 poena na odmoru, u nastavku su se probudili i serijom 0:10 došli na samo pola koša zaostatka (45:44), no to je bilo najbliže što je ekipa Damira Rajkovića uspjela doći Splićanima do kraja utakmice. Žuti su vrlo brzo odgovorili dvjema serijama koševa u kojima su ih predvodili Žganec i Čampara te pobjegli gostima na 15 poena razlike na kraju treće dionice (65:54), koje u posljednjoj više nisu uspjeli poništiti.