TREĆA HNL - ZAPAD

Karlo Blašković spasio bod: derbi u Mavrincima između domaćina i lidera prvenstva završio remijem

Valentina Prokić

Mario Alilović i Šimun Grgić/Foto: S. DRECHSLER

Crikvenica je u prvom poluvremenu bila puno bolja i na kraju može žaliti jer je samo jednu priliku pretvorila u pogodak.

GROBNIČAN – CRIKVENICA 2:2

MAVRINCI Utakmica 24. kola Treće HNL zapad. Igralište: Mavrinci. Bez gledatelja. Sudac: Davor Ješić (Sisak) 5. Strijelci: 0:1 Šarković (23′), 1:1 Grgić (51′), 1:2 Mašić (78′), 2:2 Blašković (88′). Žuti kartoni: Jukić, Brdar, Matković, Srok, Blašković, Rupčić, Grgić, Miculinić (Grobničan), Alilović, Bogdanić, Buršić, Mazzarolli, Suden (Crikvenica). Crveni karton: Babić (Grobničan, 90′)

GROBNIČAN: Srok 6, Brdar 6, Rupčić 6 (od 77′ Blašković 6,5), Jukić 5,5, Miculinić 6, Vukelić 6, Prtenjača 5,5, Batarelo 6 (od 62′ Babić 5,5), Grgić 6,5, Matković 6, Pilčić 6
CRIKVENICA: Baričević 6, Merle 6, Prpić 6, Mazzarolli 6, Antanasković 6 (od 46′ Buršić 6), Fumić 6,5 (od 62′ Mašić 6,5), Alilović 6, Bogdanić 6, Butorac 6, Vidović 6, Šarković 6,5 (od 90′ Suden)

Prednost Crikvenice nakon prvog poluvremena bila je samo 0:1 i gosti mogu žaliti jer nisu kapitalizirali prilike stvorene u prvom dijelu, što je u nastavku došlo na naplatu. Prve dvije prilike bile su za domaćina, u 9. minuti Grgić je pronašao Pilčića, koji je proslijedio loptu Matkoviću, ali Mazzarolli spašava u posljednjem trenutku. Dvije minute kasnije dalekometni pokušaj Miculinića zaustavlja iskusni vratar Baričević. Nakon Miculinićeva prekršaja na Šarkoviću u 13. minuti, nakon kombinacije Vidovića i Fumića, lopta odlazi Bogdaniću, koji puca pored gola.

Minutu kasnije vratar Grobičana Srok nepotrebno je izletio na lijevu stranu prema Šarkoviću i ostavio mrežu nebranjenom, a Merle pogađa prečku, lopta se odbija, no ispred gol linije. Pritisak gostiju nagrađen je u 22. minuti kada Vidović asistira Šarkoviću za 0:1.

Na 0:2 Šarković je mogao povisiti samo minutu kasnije nakon asistencije Fumića, ali je vratara Sroka lopta pogodila u nogu. Fumić je u 36. minuti pucao s 18 metara pored gola, a poluvrijeme je zaključio Antanasković, čiji je udarac iskosa s desne strane očešao suprotnu stativu.

Trener Grobničana Gruevski na poluvremenu se odlučio na izmjene u sustavu igre jer je uvidio da ima veliku prazninu u sredini koju su Crikveničani u prvom dijelu obilno koristili. Nakon samo pet minuta igre u nastavku domaći su izjednačili zahvaljujući Grgiću, koji je iz blizine matirao Baričevića. Mogao je Grobničan voditi i 2:1 u 53. da Mazzarolli nije izbio loptu s linije, koju je prema mreži poslao Grgić.

Deset minuta kasnije Baričević brani udarac glavom Prtenjače, a zatim u 66. sporna situacija. Buršić je zabio za vodstvo Crikvenice, domaćin je okružio suca tražeći poništenje pogotka zbog prekršaja na Jukiću. Sudac Ješić je nakon pritiska domaćih igrača i klupe te konzultacija s pomoćnikom Perkovim poništio gol Crikvenice.

To je probudilo goste, posebno Mašića, koji je u dva navrata dobro protegnuo vratara Sroka, ali u trećoj prigodi nakon povratne lopte Butorca u 78. minuti Mašić dovodi Crikvenicu u goste – 1:2. Dvije minute prije kraja Pilčić gura loptu Matkoviću, ovaj u sredini pronalazi Blaškovića, koji postavlja konačnih 2:2.

Ješićevi kriteriji i odluke izazivali su buru negodovanja na terenu te je i prečesto upadao u nepotrebne rasprave s igračima i klupama tako da je od jednog mirnog derbija gotovo pa nastao cirkus čemu u prilog govori i broj podijeljenih kartona.

JADRAN – KRK 1:1

POREČ Igralište Veli Jože. Bez gledatelja. Sudac: Ivan Šantić (Kastav). Pomoćnici: Jakovac (Mrkopalj) i Marušić (Matulji). Strijelci: 0:1 Jurešić (6′), 1:1 Ilić (29′). Žuti kartoni: Banić (Jadran), Mikulica, Šimunović, Turkalj, Kvesić (Krk).

JADRAN: Pavlić, Ilić (od 65′ Tomić), Užila, Maružin, Perković (od 78′ Terlević), Ivetić (od 65′ Banić), Sumić, Tikas, Ereiz (od 78′ Leko), Radman, Bernobić.
KRK: Mohorović, Šabalja, Turkalj, Šimunović, Miš-Mešić, Jurešić, Mikulica (od 82′ Kvesić), Turčić, Mijić, Radić (od 88′ Sokolić), Gršić (od 86′ Šamanić).

CRES – NEHAJ 0:3

CRES Igralište Dari. Bez gledatelja. Sudac: Marko Cvijović (Rijeka). Pomoćnici: Pjevac (Delnice) i Bahun (Rijeka). Strijelci: 0:1 Pejanović (17′), 0:2 Pejanović (71′), 0:3 Biškupović (84′). Žuti kartoni: A. Zubović (Cres), M. Prizmić, M. Hodak, Svast (Nehaj). Crveni karton: Tarabocchia (85′ – drugi žuti).

CRES: Zmajla, Bilić (od 64′ Uzelac), Baljak, A. Zubović (od 46′ Cinaci), Jusufi, Alinčić (od 46′ Matić), K. Zubović (od 82′ T. Zubović), Crnovršanin, Tarabocchia, Smolčić, Kučinić (od 71′ Jašarević).
NEHAJ: Herman, Pejanović, Brnja, D. Prizmić, L. Hodak, T. Lagumdžija, M. Hodak (od 64′ Tomac), D. Lagumdžija, Budan, Vuković (od 49′ Svast), M. Prizmić (od 69′ Biškupović).

VINODOL – NAPRIJED 0:3

NOVI VINODOLSKI Igralište Bahalin. Bez gledatelja. Sudac: Ivan Marinčević (Mićevac). Pomoćnici: Geller (Sveti Ivan Zelina) i Aščić (Velika Gorica). Strijelci: 0:1 Vukajlović (21′), 0:2 Smolčić (45′-ag), 0:3 Mioč (75′). Žuti kjartoni: Godinić, Smolčić, M. Tomić, T. Petrinović (Vinodol), Polić, Pleše, Kružić (Naprijed).

VINODOL: Godinić, Smolčić, Lenac, Krišković (od 45′ Tonković), Buljat (od 66′ Grbac), Lekaj (od 45′ T. Petrinović), Begić, Krmpotić (od 45′ M. Tomić), Filipović (od 72′ Šmit), Ž. Tomić, Ban.

NAPRIJED: Ciani, Rukavina, Kružić (od 90′ Brkić), Vukajlović (od 68′ Kauzlarić, od 84′ Drenik), Imeraj, Mioč, Barišić, Polić (od 68′ Leskur), Radošević (od 90′ Pirić), Tomljanović, Pleše.