Bundesliga

Joško Gvardiol potvrdio pobjedu RB Leipziga nad Wolfsburgom, hrvatski reprezentativac zabio pogodak na svoj 20. rođendan

Joško Gvardiol

Za 1-0 je zabio Willi Orban u 75. minuti, a pobjedu Leipziga potvrdio je Gvardiol u 83. minuti.

LEIPZIG U susretu 20. kola njemačkog nogometnog prvenstva RB Leipzig je pobijedio Wolfsburg sa 2-0, a drugi gol na utakmici zabio je hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol.

Wolfsburg se dobro držao do posljednjih 15 minuta susreta kada je primio oba gola.

Bila je to brza kontra domaćina, Yussuf Poulsen je uposlio Andrea Silvu, ovaj je produžio na krilo do Nordia Mukielea koji vratio u sredinu do Gvardiola. Mladi hrvatski branič je sam izbio ispred Koena Casteelsa i lijepim udarcem ga prebacio postigavši gol na svoj 20. rođendan.

Sudac Daniel Siebert je provjeravao pogodak zbog mogućeg zaleđa, no sve je bilo čisto. Bio je to njegov drugi ligaški pogodak nakon što je zabio i u pobjedi protiv Borussije Moenchengladbach (4-1) sredinom prosinca.

Leipzig je sada šesti sa 31 bodom, dok je Wolfsburg na 15. poziciji sa 21 bodom.

Na vrhu je Bayern sa 46 bodova i susretom manje, dok je na drugom mjestu Borussia Dortmund sa 43 boda.