Gosti nemoćni

Grobničan na krilima Marina Matkovića svladao Krk u derbiju Treće HNL – zapad

Valentina Prokić

Igrači Grobničana/Foto V. KARUZA

Crveni su vrijednu pobjedu ostvarili zahvaljujući inspiraciji Marina Matkovića koji je u razmaku od 21. do 39. minute dvaput pogađao mrežu

GROBNIČAN – KRK 2:0

MAVRINCI – Utakmica 12. kola Treće HNL – zapad: Grobničan – Krk 2:0 (2:0). Stadion Adelija Haramija Beba. Gledatelja: 100. Sudac: Matej Bezelj (Pula) 6,5. Strijelac: 1:0 Matković (21′), 2:0 Matković (39′). Žuti karton: Lucić (Krk).

GROBNIČAN: Curać 7, Rupčić 6 (od 84′ Batarelo -), Jukić 6,5, Gundić 6,5, Golić 6, Babić 6 (od 71′ Bosančić -), Vukelić 6, Brekalo 6 (od 51′ Tešić 6), Prtenjača 6, Matković 7,5 (od 84′ Malkić -), Pilčić 6.

KRK: Ždralović 6, Aoyama 5,5, Turkalj 5, Rudan 5, Jurešić 5 (od 46′ Furijan 5), Pozderac 5,5 (od 66′ Vidmar 5), Klenovšek 6, Šantek 6, Lucić 6, Miš-Mešić 5 (od 46′ Junuzović 5,5), Dedić 5 (od 46′ Zeko 5,5).

Nogometaši Grobničana su zahvaljujući dvama pogocima Marina Matkovića u prvom poluvremenu pobijedili Krk. Domaći su već od prve minute pokazali tko je gazda na Mavrincima te je utakmica obzirom na propuštene prilike mogla završiti i puno većom razlikom jer gosti gotovo da i nisu opasnije zaprijetili grobničkoj mreži.

Pritisak

Već u 5. minuti Prtenjačin udarac s desne strane sa 16 metara je zamalo očešao suprotnu vratnicu. Isti igrač je četiri minute kasnije glavom poslao loptu pored gola nakon slobodnog udarca Matkovića. Na drugoj strani Krk je pokušao preko Miš-Mešića, no njegov udarac je bio preslab te je vratar Curać lako stigao do lopte. Minutu kasnije Pilčićev efektan pokušaj škaricama završio je pored gola.

Pritisak domaćih nagrađen je u 21. minuti. Matković je napravio sve sam, na desnoj strani ušao u kazneni prostor, prošao dvojicu gostujućih igrača i pogodio suprotni kut krčke mreže – 1:0. Nakon Gundićeva ubačaja iz auta, lopta je stigla do Pilčića na sedam metara, no vratar Ždralović uspio je obraniti, kao i dvije minute kasnije udarac Golića s ruba kaznenog prostora. U 28. minuti Krk je zaprijetio, Jurešić je izveo kratko korner do Pozderca koji mu je vratio loptu, Jurešić je prebacio skroz na desnu stranu za Lucića, ali njegov udarac Curać je obranio. Uslijedile su još tri prilike domaćih, pokušaji Matkovića, Gundića i Prtenjače, ali mreža se nije zatresla sve do 38. minute.

Gosti živnuli

Ponovno je u glavnoj ulozi bio Matković, no imao je veliku pomoć od vratara Krka Ždralovića koji je krenuo uhvatiti loptu, ali nije uspio već je samo odbio Matkoviću na nogu, a on je pospremio u mrežu – 2:0. Do kraja prvog dijela pokušali su još Pilčić i Matković u dva navrata, ali Ždralović je bio siguran.

U nastavku ulaskom Zeke i Junuzovića, gosti su malo živnuli, no nedovoljno da bi ugrozili Grobničan. U 48. minuti nakon kornera Matkovića Rupčić je glavom pucao, a lopta se odbila od grede. U 53. minuti Šantek je pucao s ruba šesnaesterca, a lopta prošla pored gola. Vratar Curać zaustavio je udarac Šanteka u 69. minuti, a do kraja susreta Pilčić je još jednom bio u prilici, no vratar Ždralović je zaustavio loptu na vrijeme.

OSTALI REZULTATI

POMORAC 1921 – NAPRIJED  2:2

KOSTRENA – Stadion Žuknica. Bez gledatelja. Sudac: Antonio Melnjak (Rijeka). Strijelci: 0:1 Leskur (26’), 1:1 Lončar (76’-11m), 1:2 Pirić (86’), 2:2 Lončar (87’). Žuti kartoni: Dorčić, Ende (Pomorac 1921), Bl. Agaj, Begić, Rukavina, Ciani, Grlj (Naprijed). Crveni kartoni: Pleše (79’ – drugi žuti), Grlj (90’ – vrijeđanje suca).
POMORAC 1921: Jović, Stranić, Babić, Dorčić (od 70’ Maulana), Sobotinčić (od 86’ Šprem-Veljavečki), Žeželj, Devčić (od 86’ Dželajlija), Mendrila (od 58’ Lončar), Ende, Vinković (od 70’ Muminović), Čanković.
NAPRIJED: Ciani, Brkić, Rukavina, Bl. Agaj (od 69’ Radošević), Biškupović (od 83’ Kauzlarić), Tomljanović (od 83’ Pirić), Barišić, Leskur, Blašković, Begić (od 60’ Be. Agaj), Pleše.

CRIKVENICA – VINODOL 2:1

CRIKVENICA – Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Šantić (Kastav). Strijelci: 1:0 Šarković (38’), 1:1 Buljat (51’), 2:1 Imeraj (61’). Žuti kartoni: Škoro (Crikvenica), T. Petrinović (Vinodol).
CRIKVENICA: Baričević, Prpić, Mazzarolli, Butorac, Šarković, Buršić (od 79’ Rubčić), Imeraj, Merle, Mašić (od 88 Filipović), Antanasković, Husejnović.
VINODOL: Godinić, Hrmić, Tomljanović (od 46’ Tonković), Lenac (od 83’ Balen), Peričić (od 46’ Filipović), M. Tomić, Ž. Tomić, T. Petrinović (od 65’ Šanić), Grbac (od 74’ Lekaj), Preni, Buljat.