Prva žnl

Dvoboj Rikarda Benčića i Matulja završio bez pobjednika, golijada u većini susreta kola

Armin Mujagić (Matulji) u dvoboju s Lukom Makinom (Rikard Benčić)/Foto: S. DRECHSLER

Igrači Benčića imali su priliku uzeti sva tri boda u posljednjih sedam minuta, kada je Cetina zbog grubog starta i drugog žutog kartona bio prisiljen napustiti igru, no nisu uspjeli

RIJEKA Utakmica 6. kola Prve županijske lige: Rikard Benčić – Matulji 2:2 (2:1). Igralište SRC Belveder. Bez gledatelja. Sudac: Mario Prpić 6,5 (Rijeka). Strijelci: 0:1 Bonicioli (1′), 1:1 Štokan (33′-11 m), 2:1 Ćulumović (44′), 2:2 Bonicioli (80′). Žuti kartoni: Bašić (Rikard Benčić), Predovan, Mujagić, Beni, Đuran (Matulji). Crveni karton: Cetina (84′ – drugi žuti).

RIKARD BENČIĆ: Cindrić 6, Jusup 6,5, Štefša 6 (od 75′ Erjavac 6,5), Bašić 7, Ćelić 6, Kržić 6, Štokan 7,5, Makin 6,5, Ćulumović 7,5, Jušić 6,5, Rukavina 6,5 (od 32′ Petković 6,5).
MATULJI: Predovan 6, Beni 6,5, Cetina 6, Đuran 6,5, Bonicioli 7,5, Alinčić 6,5, Šimić 6,5 (od 90′ Hrvatin -), Šneler 7,5, Mujagić 6,5 (od 82′ Doričić -), Latinčić 6 (od 70′ Kostić 6,5), Dukić 7.

Rikard Benčić i Matulji odigrali su bez pobjednika u vrlo izjednačenom dvoboju na vjetrovitom Belvederu. Utakmica bogata prilikama s obje strane započela je ekspresnim pogotkom gostiju. Naime, već 40-ak sekundi nakon početnog udarca Bonicioli se našao na 15 metara od gola i udarcem u donji lijevi kut svladao Cindrića za 0:1.

Nakon tog ranog pogotka domaći nogometaši krenuli su odmah u ofenzivu da bi što prije poništili prednost Matuljaca. Nakon nekoliko nepreciznih pokušaja iz slobodnih udaraca, trud domaćih se isplatio u 30. minuti. Sve je započelo tako što je Latinčić napravio pogrešku i preslabo poslao loptu vrataru Matulja, koju je pak presjekao Štokan i našao se sam pred Predovanom koji ga je srušio. Sudac je bez previše oklijevanja pokazao na bijelu točku, Predovan je pogodio stranu, ali Štokanov udarac bio je prejak – 1:1.

Taman pred sam kraj prvoga dijela, Ćelić je iz svoje polovice poslao dugu loptu prema šesnaestercu gostiju, a obranu Matulja pretrčao je Ćulumović i pogodio u lijevi kut za vodstvo 2:1.

U nastavku su gosti odlučili krenuti agresivnije i visokim presingom pokušali natjerati igrače Rikarda Benčića na pogrešku. Taktika se pokazala dobrom jer obrambeni igrači Benčića nisu pronalazili način kako efektivno iznijeti loptu na suparničku polovicu pa su tražili svoje suigrače dugim loptama u kontrama.

Upornost Matuljaca isplatila se u 80. minuti. Šnelerov pokušaj iz slobodnog udarca s 20-ak metara obranio je Cindrić, ali lopta je pala točno pred noge Boniciolija, koji nije imao težak posao te je upisao i svoj drugi pogodak na utakmici za 2:2.

Igrači Benčića imali su priliku uzeti sva tri boda u posljednjih sedam minuta, kada je Cetina zbog grubog starta i drugog žutog kartona bio prisiljen napustiti igru. Savršena šansa za to dogodila se u 91. minuti, kada je gostujući vratar Predovan nesmotreno izletio izvan kaznenog prostora da bi presjekao dugu loptu, ali nije bio brži od napadača Benčića. Međutim, domaći tu priliku nisu iskoristili, Predovan se uspio vratiti u šesnaesterac i uhvatiti posljednji ubačaj domaćih.

LOVRAN – ZAMET 0:5

LOVRAN – Igralište Lokva. Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka) 6,5. Strijelci: 0:1 Perković (19′), 0:2 Vukelić (32′), 0:3 Kocijan (38′), 0:4 Mravić (43′), 0:5 Kocijan (80′).

LOVRAN: Mladenović 5,5, Ne. Rupčić 5,5, M. Mrđenović – (od 17′ Abram 6), Žiganto 6, Bitanga 6, Mohorovičić 6 (od 84′ Beganović -), Vranić 5,5 (od 84′ Kruezi -), Srok 5, Ferenčak 5,5, Periša 5,5 (od 46′ Starčić 6), D. Mrđenović 5,5 (od 67′ Gregov 5,5).
ZAMET: Turkalj 6,5, Turk 6,5 (od 73′ Šepić -), Karlovčan 6, Mravić 6,5 (od 62′ Maraš 6), Kocijan 7, Vukelić 6,5, Grbić 6, Mandžukić 6,5 (od 62′ Bagadur 6), Perković 6,5 (od 73′ Paladin -), Ožanić 6, Rupčić 6 (od 62′ Slišković 6). (R.T.)

RAB – GORANIN 5:0

RAB – Igralište Blato. Sudac: Saša Piljić (Rijeka). Strijelci: 1:0 Ivić (11′), 2:0 Ivče (22′), 3:0 Mlacović (29′), 4:0 Ivić (69′), 5:0 Ivić (71′).

RAB: Ćućić, Pahljina (od 10′ Matušan), Antešić, Vučetić, Ivče, Subašić, Mlacović, Ivić (od 71′ Blagdan), Ključarić, Pećarina, Kordić (od 29′ Dedić).
GORANIN: Malnar, R. Stipančić, Brelih, Mikešić, Jerković, Leš, Ilić (od 69′ Krištof), F. Stipančić, Brajdić, (od 69′ Mulc), Krištof (od 80′ Frlan), Tadej (od 55′ Petrušanec Pečar).

OMLADINAC – VIHOR 5:2

VRATA – Igralište Gmajna. Sudac: Sandro Miličković (Rijeka). Strijelci: 0:1 Brlošić (5′), 0:2 Brlošić (12′), 1:2 Tomić (19′), 2:2 Tomić (47′), 3:2 Randelj (57′), 4:2 Gavrić (72′), 5:2 Gavrić (85′).

OMLADINAC: Lucić, Perković, R. Tolić, Švrljuga, D. Tolić, Rački (od 46′ Krištof), Randelj (od 71′ Gavrić), Kauzlarić, Štiglić (od 46′ Golik), Tomić (od 82′ F. Tolić).
VIHOR: Opalić, Bukovec (od 57′ Barbalić), Cvjetković, Šamanić, Bajčić (od 71′ De La Cruz), Brlošić, Mazi (od 82′ Katinić), Kovačić (od 82′ Dujmović), Grbec, Bućan, Županec.

LOŠINJ – DRAGA 1:1

MALI LOŠINJ – Igralište Čikat. Sudac: Danijel Klarić (Ratulje). Strijelci: 1:0 Gršković (48′), 1:1 Kovčalija (52′).

LOŠINJ: Mikulčić, Matešić, Dlaka, Faflja, Krajina, Ivković, Matić (od 81′ Bujačić), Babić, Gršković, Nikolić (od 64′ Šutić), Antoninić.
DRAGA: Bošnjak, Sinožić, Kovačević, Bilajac, Klindić, Kovčalija, Z. Rubinić, Krnjatić, Antolović (od 65′ Šop), Kaligarić (od 77′ Abram), Kurti (od 84′ S. Rubinić).