Treća HNL Zapad

Crikveničani sjajnom igrom stigli do vrijednih bodova u Labinu, Mašić, Buršić i Šarković režirali preokret

Valentina Prokić

STRIJELAC - Amir Mašić u duelu s Edisom Kurtićem/Foto V. PROKIĆ

Trener Josip Vukelić bio je na pragu odlaska s klupe, no njegovi izabranici su ga na pravi način odgovorili i pobjedom u Labinu se zadržali na drugom mjestu

LABIN Utakmica 23. kola Treće HNL zapad: Rudar TE – Crikvenica 1:3 (1:1). Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Marko Tićak (Rijeka) 5,5. Pomoćnici: Bilić (Zagreb) i Trklja (Petrinja). Strijelci: 1:0 I. Macan (4’), 1:1 Am. Mašić (8’), 1:2 Buršić (75’), 1:3 Šarković (85’).

RUDAR TE: T. Macan 5,5, Golja 5, Načinović 5, Kurtić 5, Van Wey 5, Giljanović 5, Boucaux 5 (od 74’ Bilić -), Rudan 5, Stepčić 5,5, Juričić 5 (od 46’ Blow 5), I. Macan 5,5.

CRIKVENICA: Baričević 6, Antanasković 6, Prpić 6, Mazzarolli 6, Barac 6,5, Alilović 6, Bogdanić 6, Šarković 6,5, Butorac 6,5, Buršić 6 (od 90’ Vukajlović -), Am. Mašić 6,5 (od 90’+3’ Ad. Mašić -).

Nogometaši Crikvenice preokretom u Labinu stigli su do vrijedne pobjede nad Rudarom. Četvrta je to pobjeda Crikveničana u deset proljetnih kola, ali i vrlo vrijedna, jer ih i dalje ostavlja na drugom mjestu s bodom više od Grobničana i četiri manje od vodećeg Jadrana.

Rani golovi

U labinskom dvoboju sve ono najvažnije dogodilo se na samom početku, te u završnici. Naime, Rudar je poveo nakon samo četiri minute igre zahvaljujući sjajnoj lopti koju je Stepčić gurnuo za Ivana Macana, gostujući obrambeni igrači su ispali, te je domaćem napadaču bilo lako matirati Baričevića – 1:0. Na izjednačenje se nije dugo čekalo, samo četiri minute. Brzonogi Amir Mašić ukrao je loptu domaćem braniču Kurtiću i zatresao mrežu – 1:1.

Izjednačenje je ponajprije razveselilo 20-tak navijača Crikvenice iza transparenta »Matkovići Crikvenica« koji se nisu »gasili« od prve do posljednje minute uz pratnju bubnja i koji su na kraju za potrošene glasnice nagrađeni pobjedom i zahvalom igrača.

Nakon izjednačenja domaći igrači imali su još dvije poluprilike, a sve ostalo bilo je u znaku Crikveničana koji su se toliko ispromašivali da je jedan vjerni pratitelj rekao da bi im bilo lakše pogoditi jackpot nego mrežu. U 15. minuti Stepčić je iz slobodnog udarca pogodio vanjsku stranu mreže, a minutu kasnije na drugoj strani domaću mrežu je od Buršića i Mašića spasio Kurtić koji je izbio loptu s gol-crte nakon što je domaći vratar istrčao.

Vratar Macan ispustio je loptu iz ruku nakon udarca Bogdanića s 19 metara, no nikoga nije bilo blizu. U 23. minuti Šarković je ubacio iz kornera, Buršićev udarac vratar Macan je odbio natrag u kazneni prostor, da bi Mašić pucao pored gola. Tri minute kasnije Mašić glavom puca ponovno pored gola. Antanasković je pokušao iskosa s desne strane u 27. minuti, no bio je zamalo neprecizan. Sjajnu akciju Buršića i Butorca Labinjani su spriječili izbacivanjem u korner u 32. minuti, a pet minuta kasnije Mašićev udarac blokirao je u posljedni tren Van Wey.

Mat u finišu

Šarković je otvorio nastavak sjajnom prilikom, no ponovo je bio neprecizan. Nova kombinacija Buršića i Butorca završila je obranom vratara Macana, koji je obranio i novi pokušaj Mašića u 62. minuti nakon što je Bogdanić udarcem iz daljine, loptu poslao pored gola. U 66. minuti Šarković je pogodio vratnicu. Uslijedile su još tri prilike: Alilovića (68’), Mašića i Šarkovića (73’), a zatim je konačno Buršić u 75. minuti napravio sve sam, prošao po lijevoj strani, ostavio Golju i Načinovića, te ušao u kazneni prostor i matirao Tonyja Macana – 1:2.

Deset minuta kasnije Mašić je iz sredine poslao precizan pas desno za Šarkovića koji postavlja konačnih 1:3. Još jednu mat-poziciju su imali gosti u trećoj minuti sudačke nadoknade, kada je Vukajlović pretrčao u kontri gotovo cijeli teren, ali i loptu poslao pored gola. Nakon malo više od mjesec dana zaorila se pjesma iz svlačionice »Crikvenice moja ružo procvala…«. Sasvim zasluženo!

Rezultati 23. kola:

PAZINKA       0
POMORAC 1921       2

PAZIN – Gradski stadion. Sudac: Amel Dizdarević (Radmani). Pomoćnici: Ružić (Kaštelir) i Salaj (Rijeka). Strijelac: 0:1 Lončar (68’), 0:2 Lončar (83’). Žuti kartoni: Ivetac, Zgrablić (Pazinka), Lončar, Paić, Osifeso (Pomorac 1921).

PAZINKA: Denić, E. Pavat, Rojnić (od 67’ Zgrablić), N. Pavat, Matika (od 61’ Videkić), Rabar, Tanković, Ivetac, Žgomba, Maružin, Kovačević (od 74’ Flegar).

POMORAC 1921: Šestan, Babić, Dorčić, Devčić (od 68’ Žeželj), Ende, Osifeso, Šprem-Veljavečki (od 90’ Mrle), Vinković, Lončar, Maulana, Paić.

BUJE       2
NAPRIJED       1

BUJE – Gradski stadion. Gledatelja: 80. Sudac: Zvonko Radić (Kastav). Pomoćnici: Kukuljan (Podkilavac) i Mušković (Rijeka). Strijelci: 1:0 Acquavita (47’), 1:1 Kauzlarić (55’), 2:1 Šoškić (72’-11m). Žuti kartoni: Manić, Fakin, Šoškić (Buje), Pleše (Naprijed).

BUJE: Milanović, Peroša, Maslić, Miličević (od 46’ Bojić), Acquavita (od 71’ Ibrahimović), Manić, Stritar (od 76’ Damjanić), Fakin, Valenta, Prodan (od 66’ Bučić), Šoškić.

NAPRIJED: Ciani, Simanović, Bl. Agaj (od 73’ Rukavina), Be. Agaj (od 71’ Kuši), Mioč (od 61’ Mance), Tomljanović, Barišić, Polić, Kauzlarić, Begić (od 73’ Jakovljević), Pleše.

VINODOL       1
CRES       0

NOVI VINODOLSKI – Igralište Bahalin. Gledatelja: 100. Sudac: Daniel Starčević (Pula). Pomoćnici: Kezele (Rijeka) i Marušić (Matulji). Strijelac: 1:0 Brdar (66’). Žuti kartoni: Tonković, Ž. Tomić, Zrilić, A. Petrinović (Vinodol), Tarabocchia, Crnovršanin, A. Zubović, Kokorović (Cres).

VINODOL: Godinić, Mendrila (od 46’ Brdar), Hrmić, M. Tomić, Filipović, Nemetz, Tonković (od 46’ Šanić), Zrilić (od 82’ A. Petrinović), T. Petrinović (od 75’ Lenac), Ž. Tomić, Peričić (od 86’ Buljat).

CRES: Paus-Kunšt, Nikolić, Kokorović, Jusufi, Bajrić, Cianci (od 60’ Zeko), Crnovršanin, Tarabocchia, Smolčić, A. Zubović (od 81’ Savić), Mardešić.

KRK       4
NOVIGRAD       1

KRK – Igralište Josip Uravić Pepi. Gledatelja: 75. Sudac: Luka Milković (Viškovo). Pomoćnici: Šantić (Kastav) i Radošević (Gospić). Strijelci: 1:0 Klenovšek (3’), 2:0 Klenovšek (29’), 3:0 Belobrajdić (48’), 3:1 Jukić (53’), 4:1 Mikulica (68’). Žuti karton: Miljanović (Novigrad).

KRK: Tanjić, Rudan, Turkalj (od 37’ Aoyama), Klenovšek, Traub (od 59’ Unoki), Aščić, Belobrajdić (od 69’ Badurina), Vidmar (od 59’ Sokolić), Mikulica, Pozderac, Jurešić (od 69’ Miš-Mešić).

NOVIGRAD: Tarčuki, Ćorić, Akahwakou (od 13’ Ivančević), Salihić, Jukić, Budan, Mokoka-Moleka (od 32’ Lugo Zuniga), Jelovečki, Mfumu, Vadnov, Miljanović.

GROBNIČAN       2
NEHAJ       0

MAVRINCI – Stadion Adelija Beba Haramija. Gledatelja: 100. Sudac: Spudić (Ivanić Grad). Pomoćnici: Pranjić (Dugo Selo) i Bošnjak (Zagreb). Strijelci: 1:0 Miculinić (74’-11m), 2:0 Matković (87’). Žuti karton: Vukelić (Nehaj). Crveni karton: Pejanović (88’- drugi žuti).

GROBNIČAN: Curać, Golić (od 82’ Babić), Vukelić, Miculinić, Brdar (od 89’ Gundić), Pilčić, Matković, Rupčić, Tešić (od 58’ Batarelo), Kurilić, Prtenjača.

NEHAJ: Herman, Pejanović, Brnja, Prizmić, Bandić, M. Hodak (od 82’ Dabac), Tomac (od 80’ Matijević), Hajdini (od 71’ Makić), Vukelić, Svast, L. Hodak.