Treća HNL Zapad

Crikvenica, Uljanik i Jadran Poreč lako do pobjeda, Buje uspješnije u Mavrincima: Mašićev »hat-trick« i Buršić za slavlje

Valentina Prokić

SLALOM - Amir Mašić poigravao se s obranom Cresana/Foto S. DRECHSLER

Orila se pjesma iz svlačionice Crikvenice nakon treće uzastopne pobjede, koju su potpisali »hat-trickom« Amir Mašić i Josip Buršić. Crikveničane u idućem kolu čeka gostovanje kod Uljanika

CRIKVENICA – CRES  4:0

CRIKVENICA – Gradsko igralište. Gledatelja: 100. Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac) 6. Strijelci: 1:0 Mašić (6’), 2:0 Mašić (35’), 3:0 Buršić (71’), 4:0 Mašić (90’+1’). Žuti kartoni: Lazić, Smolčić, Kalanj, Jovanović, Uzelac (Cres).

CRIKVENICA: Baričević 6, Antanasković 6,5, Mazzarolli 6,5, Prpić 6, Merle 6, Butorac 6, Bogdanić 6 (od 82’ Filipović -), Imeraj 6 (od 65’ Suden 5,5), Mašić 7,5, Šarković 6,5 (od 75’ Rubčić -), Buršić 6.

CRES: Vidović 5,5, Baljak 5 (od 46’ Popović 5,5), Crnovršanin 5, Jovanović 5, Smolčić 5,5, Lazić 5 (od 46’ A. Zubović 6), Kokorović 5,5, Tarabocchia 5, Uzelac 5,5 (od 76’ Kovačić -), Kučinić 5 (od 80’ Farkaš Tomljenović -), Kalanj 5,5.

Nogometaši Crikvenice još su jednom uvjerljivom pobjedom potvrdili svoje ambicije za sam vrh trećeligaške ljestvice. Crikveničani su svladali Cres, a iako se od gostiju očekivalo puno više, stvorili su tek jednu opasnu priliku, što je premalo za momčad koja u svojim redovima ima vrlo kvalitetnih pojedinaca. No protiv raspoložene Crikvenice vrlo je teško igrati ako nisi na sto posto svojih mogućnosti, što Cresani jučer nisu bili.

Promjena sustava

Antanasković je nakon dvije minute s 18 metara pucao preko gola i najavio domaću potragu za pogotkom od samog početka. Gol je pao četiri minute kasnije. Merle je gurnuo loptu Šarkoviću, koji s desne strane u sredini centrira na glavu Mašića, a ovaj trese Vidovićevu mrežu. Pritisak se nastavio kada je Butković u priliku gurnuo Šarkovića, no creski vratar je udarac obranio.

U 12. minuti Merle je opet pronašao Šarkovića na desnoj strani, a centaršut u sredinu pokušao je Imeraj pospremiti škaricama u mrežu, no lopta odlazi preko gola. Stopostotnu priliku Buršić je propustio realizirati u 19. minuti, kada je ukrao loptu Crnovršaninu i sjurio se prema golu Cresa, no previše se namještao za završnicu.

U 35. minuti vratar Cresa nije mogao ništa učiniti kada je Amir Mašić sam prošao po lijevoj strani, pobjegavši svojim čuvarima te drugi puta pogodio gostujuću mrežu.

U drugom poluvremenu trener Cresa s dvije je izmjene promijenio sustav igre u 4-3-3 i unio tek malo živosti u svoje redove. U 49. minuti Cres je mogao smanjiti rezultat. Baričević je na desnoj strani pokušao zatvoriti Popovića, no ovaj šalje loptu na drugu stranu za Kučinića, koji pogađa gredu.

Previše ozljeda

Iako je ritam domaćih malo pao, Crikvenici je vrlo malo potrebno za stvoriti opasnost, a Cresani su to osjetili u 71. minuti kada je Buršić nakon pogreške Jovanovića matirao Vidovića za 3:0. Buršić je pokušao udarcem s 18 metara i četiri minute kasnije, ali je vratar Cresa loptu odbio. Uspješno je obranio creski vratar i pokušaj Merlea s 18 metara u 79. iskosa s desne strane. U 84. minuti Buršić je imao priliku lobom zatresti mrežu, no udarac je bio preslab te je lopta izbačena prije nego je ušla u mrežu. U prvoj minuti sudačke nadoknade najbolji domaći igrač Amir Mašić treći je put zatresao mrežu Cresa na asistenciju Antanaskovića.

NOVIGRAD – NAPRIJED 1:0

NOVIGRAD – Gradski stadion Laco. Gledatelja 50. Sudac: Marin Rožman (Rijeka) – 7,5. Strijelac: 1:0 Dukađin (5’). Žuti kartoni: Beck Junior, Ivančević, Rošić (Novigrad), Begić, Brkić, Barišić, Pleša (Naprijed).

NOVIGRAD: Frigan 7, Šimić 7 (od 57. Šolić 7), Škare 7, Lihić 7, Rošić 7, Salihić 7, Ivančević 7, Budan 7,5 (od 86. Najhart -), Dukađin 7,5, Bijelić 7 (od 59. Kalačević 7), Beck Junior 7.

NAPRIJED: Cianci 7, Brkić 6,5, Simanović 6,5, Vukajlović 7, Bišupović 7 (od 84. Tijan -), Vušković 6,5 (od 66. Tobisch -), Tomljnović 6,5, Barišić 6,5, Leskur 6,5, Begić 6,5, Pleše 7.

ULJANIK – POMORAC 1921 3:0

PULA – SRC Uljanik Veruda. Sudac: Zvonko Radić (Kastav). Strijelci: 1:0 Šprem-Veljavečki (5’-ag), 2:0 Rosić (37’), 3:0 Raković (76’). Žuti kartoni: Kraljević, Urošević, L. Bogdan, Dujmović, N. Bogdan, Trešnjić, Krasniqi (Uljanik), Babić, Dorčić, Šprem-Veljavečki, Dželalija (Pomorac 1921).

ULJANIK: Kraljević, Stošić (od 46’ Raković), Urošević (od 50’ Mofardin), L. Bogdan, Batelić (od 64’ Krasniqi), Rosić (od 69’ N. Bogdan), Jokić, Dujmović (od 69’ Radetić), Žiković, Gračić, Trešnjić.

POMORAC 1921: Šestan, Stranić (od 78’ Vinković), Babić, Dorčić, Sobotinčić (od 46’ Lončar), Devčić, Ende, Šprem-Veljavečki, Alić (od 46’ Dželalija), Čanković, Božanić (od 60’ Muminović).

NEHAJ – PAZINKA 1:1

SENJ – Igralište Nehaja. Sudac: Petar Jerbić (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 Pejanović (31’), 1:1 Ban (85’). Žuti kartoni: Tomac, Prizmić, T. Lagumdžija, Filipović (Nehaj), Viana Da Silva (Pazinka).

NEHAJ: Herman, Pejanović (od 77’ Hodak), Svast, Ćaćić, Filipović, Hodak, T. Lagumdžija, D. Lagumdžija, Tomac, Prizmić (od 59’ Vukelić), Papić (od 63’ Ratković).

PAZINKA: Denić, Pavat, Pinčan, Viana Da Silva, Tanković, Ivetac (od 70’ Ban), Souza, Žgomba (od 65’ Križanac), Maružin, Babić (od 90’ Zgrablić), Peršić.

GROBNIČAN – BUJE 1:2

MAVRINCI – Igralište Adelija Beba Haramija. Gledatelja: 100. Sudac: Daniel Starčević (Pula). Strijelci: 0:1 Šoškić (36’), 1:1 Pilčić (67’), 1:2 Bartolić (71’). Žuti kartoni: Matković, Jukić, Brdar, trener Gruevski (Grobničan), Maslić, Milanović (Buje). Crveni karton: Damjanić (Buje) drugi žuti karton (90’+1’).

GROBNIČAN: Srok, Jukić, Golić, Vukelić, Brdar, Matković, Brekalo (od 46’ Malkić), Sharbini (od 46’ Pilčić), Gundić (od 19’ Kurilić), Batarelo (od 55’ Babić), Prtenjača.

BUJE: Milanović, Peroša, Baf (od 59’ Bartolić), Maslić, Krizmanić, Miličević, Stritar (od 86’ Bučić), Manić (od 75’ Damjanić), Fakin, Prodan, Šoškić.

KRK – VINODOL 1:1

KRK – Igralište Josip Uravić-Pepi. Gledatelja: 70. Sudac: Antonio Melnjak (Rijeka). Strijelci: 0:1 Buljat (3’), 1:1 Junuzović (90’+5’) Žuti kartoni: Lucić, Junuzović (Krk), T. Petrinović, Tomić, A. Petrinović, predstavnik kluba Buljat (Vinodol).

KRK: Benulić, Rudan, Turkalj, Zeko (od 57’ Badurina), Šantek (od 46’ Furijan), Miš-Mešić (od 46’ Dedić), Junuzović, Lucić, Klenovšek, Mijić (od 46’ Mikulica), Pozderac.

VINODOL: Godinić, A. Petrinović, Hrmić, Peričić (od 59’ Čorak), Tomić, T. Petrinović (od 32’ Vidović), Lekaj (od 74’ Lenac), Grbac, Filipović, Buljat, Čulina.

RUDAR TE  – JADRAN POREČ 2:3

LABIN – Gradsko igralište. Sudac: Igor Pajač (Zelina). Strijelci: 0:1 Ivetić (38’), 0:2 Lepinjica (53’), 0:3 Ivetić (69’), 1:3 Macan (87’), 2:3 Macan (90’+1’). Žuti kartoni: Kurtić, Pavlović (Rudar TE), Terlević (Jadran Poreč). Crveni karton: Radman (Jadran Poreč) drugi žuti karton (64’).

RUDAR TE: T. Macan, Načinović, Ban, Golja, Giljanović, I. Macan, Juričić (od 46’ Pavlović), Rudan, Licul, Boucaux (od 55’ Stepčić), Kurtić.

JADRAN POREČ: Pavlić, Ilić, Mofardin, Lepinjica, Ivetić, Herak (od 80’ Leko), Ereiz, Radman, Terlević, Bernobić (od 22’ Tikas), Vlizlo (od 90’+3’ Mendiković).