Crikvenica u derbiju pobijedila vodeći porečki Jadran i zakuhala borbu za vrh

Valentina Prokić

SLAVLJE U PLAVOM - Domagoj Prpić/Foto V. PROKIĆ

Nogometaši Crikvenice u završnici su golovima Domagoja Prpića (83') i Petra Vukajlovića u nadoknadi (90'+3') pobijedili vodeći porečki Jadran i unijeli neizvjesnost u borbu za vrh

CRIKVENICA Utakmica 24. kola Treće HNL – zapad: Crikvenica – Jadran 2:0 (0:0). Gradski stadion. Gledatelja: 500. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar) 6. Pomoćnici: Radošević (Gospić) i Tonković (Otočac). Strijelci: 1:0 Prpić (83′), 2:0 Vukajlović (90’+3′). Žuti kartoni: Bogdanić, Barac, Imeraj (Crikvenica), Perković, Sumić (Jadran).

CRIKVENICA: Baričević 7, Antanasković 6,5, Prpić 6,5, Mazzarolli 6,5, Barac 6, Alilović 6,5, Bogdanić 6, Šarković 6 (od 72′ Vukajlović 6,5), Butorac 6, Buršić 6, Am. Mašić 6 (od 72′ Imeraj -).

JADRAN: Pavlić 5,5, Šverko 5,5, Marinković 5,5, Bernobić 5,5, Mofardin 6, Sumić 6, Al Tharwan 6, Perković 6 (od 62′ Vlizlo 5), Lepinjica 6, Abramović 6 (od 90′ Al Jabr -), Hmura 5,5 (od 73′ Ivetić -).

Nogometaši Crikvenice u završnici su slomili vodeći porečki Jadran i unijeli neizvjesnost u borbu za vrh.

Bila je to utakmica više nalik šahovskoj partiji nego klasičnom nogometnom susretu. Ni jedna, ni druga momčad nije htjele odmah baciti sve karte na travnjak, posebno ne Porečani, kojima je i bod nosio puno. Crikvničanima je igrala samo pobjeda, ali znali su koga imaju za protivnika te su igrali smireno i polako pleli mrežu, što je na kraju dalo rezultat.

Baričević hobotnica

Prva opasna prilika na utakmici dogodila se u 24. minuti. Buršić je s desne strane gurnuo loptu na peterac za Mašića, koji dodaje bolje postavljenom Butorcu, no iako je šut išao prema nebranjenoj mreži, lopta je okrznula Mašića i odbila se u korner. Jadran je imao sjajnu priliku u 39. minuti, Šverko je pucao iz punog trka s desne strane, ali vratar Baričević odličnom reakcijom odbio je loptu u korner. Tri minute kasnije u novu matnu poziciju povratnom loptom Buršić je gurnuo Mašića, ali gosti odbijaju u korner. U posljednjoj minuti prvog dijela Abramović je pucao, lopta se od nekoga odbila i promijenila smjer, ali vratar Baričevićipak ju je uspio odbiti.

U četvrtoj minuti nastavka Sumić je pucao s 25 metara, a Baričević je loptu “izvadio” ispod grede. Ubačaj Al Tharwana iz kuta završio je u 50. na glavi Lepinjice, no domaća obrana u posljednjem trenutku izbila je loptu. Sumić je ponovno zaprijetio u 56. minuti, ali poslao je loptu pored gola.

Nagrađena upornost

Vratar Baričević još je jednom sjajno reagirao u 60. minuti kada je obranio Al Tharwanov pokušaj iz slobodnog udarca s 18 metara. Konačno, u 83. minuti mreža se zatresla, ona gostujuća, na radost velikog broja navijača. Alilović je prebacio s desne na lijevu stranu šesnaesterca, Antanasković je loptu prihvatio i spustio, a Domagoj Prpić doveo Crikvenicu u vodstvo – 1:0.

Erupcija veselja zavladala je na tribinama i na terenu gdje je stasiti Prpić “izdržao” sve svoje suigrače koji su legli preko njega. U 87. minuti tribine su zadržale dah jer je nakon udarca Abramovića lopta Baričeviću umalo ispod ruke prešla liniju. U sudačkoj nadoknadi uporni i svježi Petar Vukajlović uspio je “iskopati” loptu iz nogu istrčalog vratara Jadrana Pavlića i poslati je s desne strane kaznenog prostora u suprotne rašlje nebranjenog gola za konačnih 2:0.

Ostali rezultati

POMORAC 1921       0

GROBNIČAN       4

KOSTRENA – Stadion Žuknica. Gledatelja: 100. Sudac: Mateo Čalić (Marčana). Pomoćnici: Kezele i Salaj (oba Rijeka). Strijelci: 0:1 Vukelić (23′), 0:2 Pilčić (25′), 0:3 Matković (57′), 0:4 Miculinić (71′). Žuti kartoni: Lončar (Pomorac 1921), Pilčić, Brdar (Grobničan).

POMORAC 1921: Šestan, Stranić, Babić, Sobotinčić, Žeželj (od 75′ Osifeso), Krpan (od 46′ Devčić), Ende, Rumora (od 60′ Muminović), Vinković, Lončar (od 81′ Mendrila), Maulana.

GROBNIČAN: Curać, Golić, Vukelić, Miculinić (od 88′ Zeko), Brdar (od 75′ Burul), Pilčić, Matković (od 88′ Štimac), Rupčić, Tešić (od 55′ Batarelo), Kurilić, Prtenjača.

NEHAJ       2

KRK       0

SENJ – Igralište Nehaja. Gledatelja: 100. Sudac: Ivan Marinčević (Mićevac). Pomoćnici: Pranjić (Dugo Selo) i Krznarić (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 Bandić (17′), 2:0 Tomac (29′). Žuti kartoni: Lagumdžija, Hajdini, Tomac, Brnja, Matijević (Nehaj), Lucić, Traub, Badurina (Krk). Crveni karton: Zec (65′ – (udaranje suparničkog igrača bez lopte nogom u nogu).

NEHAJ: Herman, M. Hodak, Brnja, Prizmić, Lagumdžija (od 81′ Matijević), Bandić (od 41′ Hajdini), Mujić (od 70′ Buqaj), Tomac, Vukelić (od 81′ Dabac), Svast, L. Hodak.

KRK: Tanjić, Rudan, Klenovšek (od 70′ Badurina), Traub (od 70′ Unoki), Aščić, Vidmar (od 61′ Belobrajdić), Lucić, Zec, Mikulica, Pozderac (od 61′ Aoyama), Jurešić (od 84′ Sokolić).

ULJANIK       3

VINODOL       3

PULA – SRC Uljanik Veruda. Gledatelja: 50. Sudac: Amel Dizdarević (Radmani). Pomoćnici: Jović i Lovrić (oba Zagreb). Strijelci: 1:0 Rosić (32′), 1:1 T. Petrinović (39′), 2:1 Radetić (48′), 2:2 Mendrila (51′), 2:3 Ž. Tomić (89′-11m), 3:3 Batelić (90′). Žuti kartoni: Rosić (Uljanik), Grbac (Vinodol).

ULJANIK: Kraljević, Long (od 46′ Batelić), Stošić (od 46′ Radetić), Bogdan, Rosić, Jokić (od 46′ Raković), Prelčec, Ramadani (od 59′ Matteoni), Žiković, Jereb, Gračić (od 68′ Johnson).

VINODOL: Godinić, Mendrila (od 79′ Peričić), Hrmić, M. Tomić (od 68′ A. Petrinović), Filipović, Nemetz, Šanić, Zrilić, Grbac (od 57′ Lenac), T. Petrinović (od 57′ Buljat), Ž. Tomić.

CRES       3

BUJE       1

CRES – Igralište Dari. Gledatelja: 80. Sudac: Marko Tićak (Rijeka). Pomoćnici: Milković (Viškovo) i Marušić (Matulji). Strijelci: 1:0 Kokorović (17′-11m), 1:1 Ibrahimović (45′-11m), 2:1 Bajrić (56′), 3:1 Cianci (76′-11m). Žuti kartoni: Kokorović, Subotić (oba Cres).

CRES: Paus-Kunšt, Baljak, Nikolić, Gojak, A. Zubović (od 85′ Subotić), Kokorović, Jusufi, Bajrić (od 83′ Savić), Zeko (od 64′ Cianci), Smolčić, Mardešić.

BUJE: Milanović, Peroša, Baf (od 46′ Šoškić), Maslić, Prodan (od 78′ Marčić), Damjanić, Ibrahimović (od 67′ Bojić), Miličević, Stritar (od 82′ Bartolić), Bučić, Manić.

NAPRIJED       0

PAZINKA       1

HRELJIN – Igralište Lonja. Gledatelja: 60. Sudac: Zvonko Radić (Kastav). Pomoćnici: Kukuljan (Podkilavac) i Ružić (Kaštelir). Strijelac: 0:1 Kovačević (11′-11m). Žuti kartoni: Ciani, Leskur, Begić (Naprijed). Crveni karton: Rukavina (90+3′ – namjerno udaranje suparničkog igrača laktom).

NAPRIJED: Ciani, Simanović, Agaj, Kauzlarić (od 46′ Mance), Mioč (od 75′ Rukavina), Tomljanović (od 86′ Jakovljević), Barišić, Leskur, Polić, Begić, Pleše.

PAZINKA: Denić, E. Pavat, Pinčan, N. Pavat (od 90′ L. Pauletić), Matika, Rabar, Tanković, D. Žgomba, Kovačević (od 82′ Flegar), Maružin (od 89′ A. Žgomba), Peršić.