Bluesi idu dalje

Chelsea u finalu Liga kupa nakon još jedne pobjede nad Tottenhamom, Spursi nisu imali sreće s VAR-om

Mateo Kovačić/Foto REUTERS

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić je za Chelsea igrao do 77. minute

LONDON Nogometaši Chelsea izborili su plasman u finale Liga kupa nakon što su i u uzvratnom dvoboju polufinala pobijedili Tottenhama sa 1-0.

“Bluesi” su u prvom susretu na svom terenu 5. siječnja slavili sa 2-0, dok je u uzvratu bio dovoljan jedan pogodak.

Pogodak odluke zabio je Antonio Rudiger u 18. minuti nakon ubačaja iz kornera.

U 56. minuti sudac Andre Marriner je dosudio kazneni udarac za Spurse, nakon starta Kepe Arrizabalaga, međutim nakon pregleda video snimke promijenio je odluku. Tottenham nije imao sreće s VAR-om niti u u 64. minuti kada je Harry Kane zabio za 1-1, no pogodak je poništen nakon video intervencije zbog zaleđa.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić je za Chelsea igrao do 77. minute.

Chelsea je izborio deveto finale Liga kupa, a momčad sa Stamford Bridgea je do sada pet puta slavila u ovom natjecanju, posljednji put 2015. “Bluesi” će u finalu igrati protiv pobjednika ogleda Liverpoola i Arsenala.

Prva polufinalna utakmica je na rasporedu 13. siječnja na Anfieldu, a uzvrat je sedam dana kasnije na stadionu Emirates.