Premiership

Chelsea četvrti put ove sezone nadigrao Tottenham, Kovačić odigrao cijelu utakmicu

Thomas Tuchel i Thiago Silva/Foto REUTERS

Pritisak Chelseaja na početku drugog poluvremena ipak je urodio plodom. Prvo je u 47. minuti Hakim Ziyech zabio za 1-0, a onda je u 55. minuti precizan bio Silva koji je iskoristio dodavanje Masona Mounta.

LONDON Chelsea je u nedjelju u utakmici 23. kola engleskog prvenstva kod kuće sa 2-0 nadigrao Tottenham smanjivši tako, kao i Liverpool, zaostatak za vodećim Manchester Cityjem.

Chelsea je četvrti put ove sezone svladao Tottenham, dvaput mu je to prije nekoliko dana pošlo za rukom u Liga kupu, a u svim utakmicama nije primio gol.

Momčad Thomasa Tuchela bila je bolja od početka iako u prvom poluvremenu nisu imali puno prilika. Gosti nisu imali priliku, ali su preko Harryja Kanea postigli pogodak koji je sudac poništio zbog prethodnog prekršaja protiv Thiaga Silve.