Bundesliga

Borussia Dortmund s četiri pogotka ispratila Union Berlin, Haaland zabio već sedmi gol ove sezone

Dortmund je drugi sa 12 bodova, dok je berlinski Union osmi sa šest bodova

BERLIN Borussia Dortmund pobijedila je kod kuće Union Berlin sa 4-2 u petom kolu njemačke Bundeslige.

Strijelci za Borussiju bili su Rafael Guerrero u 10. minuti, Erling Halland u 24. i 83. minuti i Marvin Friedrich u 52. minuti, dok su golove za Union Berlin postigli Max Kruse iz jedanaesterca u 57. i Andreas Foglsamer u 81. minuti. Norvežanin Haaland zabio je već 7 golova u prvih pet kola, koliko i Robert Lewandowski iz Bayerna.

Dortmund je drugi sa 12 bodova, dok je berlinski Union osmi sa šest bodova.

U drugoj utakmici Bayer je slavio kod Stuttgarta s 3-1. Za domaće je zabio Mangala (38), a za Bayer Leverkusen Andrich (2), Schick (19) i Wirtz (70). Hrvatski reprezentativac Borna Sosa igrao je svih 90 minuta za Stuttgart.