Druga HNL

Belančić u 68. minuti pogodio za bod Opatije protiv Solina, to im je već četvrti remi ove sezone

Radovan Trinajstić

Foto V. KARUZA

Gosti su bili bolji u prvom, a domaći u drugom dijelu. Belančić je u 68. minuti glavom nakon kornera izjednačio za novi remi Opatije

RIJEKA Stadion Kantrida. Gledatelja: 100. Sudac: Martin Turčin 6 (Tuhelj). Žuti kartoni: Klapan, Belančić, T. Maloku (Opatija), Puljić, Jurić i Kušeta (Solin).

OPATIJA Baždarić  6,5 , Fumić  6,5 , Belančić  6,5 , Jukičić 6 (od 84′ Petrović), Ivančić  6, T.Maloku  6,5 , Pejanović  6 (od 66′ Bjelanović 6), Malinić 6, Bilobrk (od 12′ Heteši 5,5, od 46′ Grujević  6,5), Klapan  6,5 , E. Maloku 6.

SOLIN Topić (od 16′ Kargotić 6,5), Tomić 6,5 , Pekić 6, Kušeta 6, Durdof 6,5 (od 62′ Kaćunko 6), Dadić 6, Relota 6, Jukić 6,5 (od 62′ Ožegović 6), Jurić 6 (od 46′ Zeljković 6), Franić  6,5 , Vodanović 6,5 (od 75′  Mamić).

Foto galerija: Druga HNL: Opatija - Solin Foto: Vedran Karuza

Rezultat je realan. Gosti su bili bolji u prvom, a domaći u drugom dijelu. Solinjani su se predstavili kao dobro ukomponirana ekipa s opasnim napadom, koji već na samom početku zadao veliku glavobolju anemičnoj obrani Opatijaca.

Mogli su gosti rano osigurati miran nastavak utakmice da je Matej Jukić u 4. i 14. minuti bio koncentriran i precizan u završnom udarcu. Isti igrač je u 18. minutu zaobišao Malinića i krenuo prema domaćem vrataru, ali njegov pokušaj neutralizirao je Baždarić.

U 12. minuti došlo je do sudara izmedju Bilobrka i duboko istrčalog vratara Topića, koji je požrtvovnim istrčavanjem osujetio zrelu priliku za domaće, što je rezultiralo ozljedom obojice igrača i njihovim napuštanjem terena.

Domaći su došli do daha tek nakon 20 minuta, kada su iz dvaju kornera i nastalih gužvi mogli poentirati. Svoju najbolju prigodu imali su Opatijci u 29. minuti kada je Elvir Maloku dobro poslužio Pejanovića u kaznenom prostoru, a njegov mlaki udarac s desetak metara vratar Kargotić uspjesno hvata.

Mogao je Heteši u 42. minuti na dodavanje Elvira Malokua bolje reagirati, kada s nekoliko metara nije ugurao loptu u prazan gol. I kada se očekivao kraj poluvremena, u sudačkoj nadoknadi gosti dolaze do pogotka. Durdof je na rubu šesnaesterca dodao loptu Jukiću, koji ostrim prizemnim udarcem šalje loptu u donji desni kut vratara Baždarića – 0:1.

U nastavku gosti kao da su prepustili inicijativu domaćinu, koji je zaigrao ofenzivnije. No, Jukić, Durdof i Vodanović bili su stalna prijetnja u opasnim kontrama. Napadačku igru uz puno poteskoća domaći su zasluženo okrunili pogotkom. Igrala se 68. minuta kada je Elvir Maloku iz kornera dobro ubacio loptu pred gol Solinjana, na nju je pravovremeno utrčao Belančić i glavom poslao loptu u bliži kut vratara Kargotića – 1:1.

Do kraja utakmice obje ekipe su pokušale doći do pogotka, ali ponestalo je energije i koncentracije da bi se to ostvarilo.