SERIE A

Badelj asistirao, legendarni Makedonac srušio Gattusov Napoli

Gennaro Gattuso/Foto REUTERS

Dvostruki strijelac za Genou bio je 37-godišnji makedonski napadač Goran Pandev. U 11. minuti je iskoristio dodavanje Milana Badelja i prvi put svladao Ospinu, a isto je ponovio u 26. minuti kad ga je odlično poslužio Slovenac Miha Zajc.

GENOVA U posljednjem subotnjem dvoboju 21. kola talijanskog nogometnog prvenstva Genoa je na svom travnjaku svladala Napoli s 2:1 (2:0), a dodavač kod vodećeg pogotka domaćina bio je hrvatski reprezentativac Milan Badelj.

Napoli je do kraja dvoboja uspio samo smanjiti zaostatak, a u 79. minuti strijelac je bio Politano. Momčad Gennara Gattusa ostala je s 37 bodova na petom mjestu, dok je Genoa s 24 boda skočila na 11. poziciju.

U derbiju kola Juventus je u Torinu svladao Romu s 2:0 te na taj način preskočio Rimljane i zasjeo na treće mjesto prvenstvene ljestvice.

Nogometaši Atalante propustili su čak tri gola prednosti i osvojili samo bod na domaćem terenu odigravši 3:3. Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić ušao je u 85. minuti za Atalantu, a  86. je zaradio žuti karton. Boško Šutalo je ostao na klupi za pričuve domaće momčadi.

Spezia je iznenađujuće došla do pobjede 2:1 na gostovanju kod Sassuola, što joj može biti ključno u borbi za opstanak. U strijelce se upisao i hrvatski branič Martin Erlić.