Europska liga

AZ ALKMAAR – RIJEKA 4:1 KRAJ! Uvjerljiv poraz Rijeke u Nizozemskoj

Foto HNK Rijeka

ALKMAAR Nogometaši Rijeke od 21 sat kreću u novi pohod na europski bod(ove), u drugome kolu skupine F igraju protiv nizozemskog AZ Alkmaara.

– Ključno je preživjeti njihove nalete i agresiju u prvih 15 minuta te ne razmišljati samo o obrani, nego biti opasni u napadu – rekao je Simon Rožman uoči utakmice.

Foto galerija: AZ Alkmaar - Rijeka / Foto HNK Rijeka

Stigli su službeni sastavi. Unatoč manjim problemima s ozljedom, kapetan Andrijašević ipak će krenuti od prve minute iza napadača, dok se Rožman odlučio za dvojicu igrača u vrhu napada – Kulenovića i Menala.

Stadiona AZ-a/Foto M. SUČIĆ

90+4. minuta KRAJ! Rijeka je u Nizozemskoj doživjela uvjerljiv poraz…

89. minuta Kulenovićeva lopta s desne strane prolazi malo pokraj vratnice.

83. minuta Odlična obrana Nevistića! Tukao je Wijndal s ruba kaznenog prostora.

80. minuta U igru ulazi Anastasio, kojemu je ovo debi za Rijeku, umjesto Štefulja, dok Raspopović mijenja Tomečaka.

72. minuta GOOOL! Lončar je odlično pronašao Kulenovića, napadač Rijeke prima loptu i zabija.

65. minuta Tri izmjene radi Rožman. Ulaze Yateke, Halilović i Lepinjica, a izlaze Menalo, Franko i Velkovski.

60. minuta GOL! Rijeka se sada i definitivno raspala.. Koopmeiners je ubacio u kazneni prostor, a Gudmundsson zabija za 4:0…

51. minuta GOL! Karlsson zabija ispred Escovala za visokih 3:0…

50. minuta Dobro je povukao Lončar, htio je proigrati Menala, ali se nisu dobro sporazumjeli.

46. minuta Počelo je drugo poluvrijeme.

45+3. minuta Kraj prvoga dijela.

45+2. minuta Neprecizno dodavanje Escovala prema Tomečaku, lopta ide izvan terena. Previše igrači Rijeke griješe u dodavanjima u prvome dijelu, nije stvorena niti jedna opasnija akcija prema vratima Nizozemaca.

42. minuta Nevistić brani veliku šansu domaćih! Karlsson je pucao malo izvan šesnaesterca, ali golman Rijeke je bio spreman.

38. minuta Escoval je presjekao opasnu loptu u svojem kaznenom prostoru.

34. minuta Agresivna igra s obje strane. Sada je žuti karton dobio i Menalo.

30. minuta Požutio je i Gudmundsson nakon oštrog starta na Escovalu.

20. minuta GOL! Savršenu loptu kroz sredinu je uputio Midtsjo prema Gudmundssonu, koji je pucao, a Nevistić nije mogao uhvatiti loptu.

19. minuta Andrijašević je očistio priliku domaćih u kaznenom prostoru.

13. minuta Žuti karton za Kulenovića nakon što je srušio Stengsa.

12. minuta Prilika za Rijeku! Lončar je s lijeve strane proigrao Štefulja koji ubacuje prema Andrijaševiću, a kapetan “bijelih” tuče prema vratima. Golman domaćih izbacuje u korner.

6. minuta GOL! Zabio je iz penala Koopmeiners.

5. minuta Penal za Alkmaar! Velkovski je lagano povukao De Wita, a sudac bez razmišljanja pokazao na bijelu točku.

1.minuta S početkom utakmice krenuo je i vatromet iznad stadiona… Domaći navijači obilježavaju prvu utakmicu u grupnoj fazi EL.

1.minuta Počela je utakmica u Alkmaaru.

AZ ALKMAAR – RIJEKA 4:1

Stadion AFAS. Sudac: Sergej Ivanov (Rusija). Strijelac: 1:0 Koopmeiners (6′-pen), 2:0 Gudmundsson (20′), 3:0 Karlsson (51′), 4:0 Gudmundsson (60′), 4:1 Kulenović (73′). Žuti karton: Kulenović (Rijeka), Koopmeiners (AZ Alkmaar), Gudmundsson (AZ Alkmaar), Menalo (Rijeka), Lepinjica (Rijeka).

AZ ALKMAAR: Bizot – Svensson, Chatzidiakos (od 61′ Leeuwin), Martins Indi (od 89′ Gullit), Wijndal – Midtsjo, Stengs (od 66′ Evjen), Koopmeiners – Gudmundsson (od 89′ Barasi), De Wit, Karlsson (od 66′ Aboukhlal).

RIJEKA:  Nevistić – Escoval, Velkovski (od 65′ Lepinjica), Smolčić – Tomečak (od 80′ Raspopović), Pavičić, Andrijašević (od 65′ Halilović), Lončar, Štefulj (od 80′ Anastasio) – Menalo (od 65′ Yateke), Kulenović.