Premiership

Arsenal izvukao bod protiv Crystal Palacea u petoj minuti nadoknade, 91. gol Aubameyanga

Crystal Palace je tako produžio niz bez poraza na stadionu Emirates na četiri utakmice, upisavši pobjedu i tri remija.

LONDON U posljednjem susretu osmog kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal i Crystal Palace su na stadionu Emirates odigrali 2-2, a “Topnici” su izvukli bod golom u petoj minuti nadoknade.

Crystal Palace je tako produžio niz bez poraza na stadionu Emirates na četiri utakmice, upisavši pobjedu i tri remija.

Susret je dobro krenuo za “Topnike”. Pierre-Emerick Aubameyang je doveo domaćine u vodstvo golom u sedmoj minuti susreta. Bio je to njegov 91. gol za Arsenal u 156 nastupa.

Otkako je Aubameyang stigao u Arsenal 2018. godine samo su dva igrača u engleskom nogometu zabila više golova od njega, Mo Salah u dresu Liverpoola, 109 golova u 180 nastupa, te Harry Kane u Tottenhamu, 99 golova u 151 utakmicu.

Crystal Palace je izjednačio u 50. minuti golom Christiana Bentekea, a rezultat je okrenuo Odsonne Edouard u 73. minuti. Kada se već mislilo kako će momčad Patricka Vieire, koji je kao igrač devet godina proveo u Arsenalu, upisati tri boda, Alexandre Lacazette je u petoj minuti nadoknade zabio za 2-2.

Arsenal je trenutačno na 12. mjestu sa 11 bodova, dok je Crystal Palace na 14. poziciji sa tri boda manje.