Premijer liga košarkaša

AO Škrljevo u zadnjoj minuti uspjelo dohvatiti pobjedu protiv Furnira, Zelene “krasio” katastrofalan šut

Katarina Blažević

Nik Slavica/Foto M. LEVAK

Tek u zadnjoj četvrtini su domaći slomili otpor Furnira i tako nakon tri uzastopna prvenstvena poraza upisali prvu pobjedu, vrlo važnu za borbu za Ligu za prvaka. Furnir je limitirao Škrljevčane na 38 posto šuta iz igre, domaći su promašili 21 tricu...

RIJEKA Susret 11. kola Premijer lige košarkaša: AO Škrljevo – Furnir 71:63 (9:22, 21:12, 12:13, 29:16). SD Mavrinci. Gledatelja: 100. Suci: Jovović (Zagreb), Stanković (Rijeka), Rogić (Zagreb).

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Jelenković 13 (5-8), Vucić 2, Barnjak 15 (4-5), Šajin 5 (1-4), Vrgoč 5 (2-2), Stojanović, Hortman 5 (2-2), Kostić, Bešić, Ćošić, Zovko 8, Slavica 18 (0-5).

FURNIR: Vidović 16 (4-5), Krajina 19 (3-6), Nazor 6, Mandalinić 4, Karahodžić 8 (2-2), Prelec, Križan, Bjelanović 5, Rađa 5, Kos.

Košarkaši Adria Oil Škrljeva drugi dio premijerligaškog natjecanja otvorili su teško izborenom pobjedom nad Furnirom. Minutu i 15 sekundi prije kraja na semaforu je stajalo 63:62 za goste, ali potom je Josip Barnjak realiziranim šutem za dva poena započeo seriju Škrljevčana 9:0.

Loše je sastav trenera Damira Rajkovića ušao u susret, u prvoj su četvrtini uspjeli zabiti tek devet poena, ali su se približili gostima u drugoj dionici igre. Ipak, tek u zadnjoj četvrtini su slomili otpor Furnira i tako nakon tri uzastopna prvenstvena poraza upisali prvu pobjedu, vrlo važnu za borbu za Ligu za prvaka. Furnir je limitirao Škrljevčane na 38 posto šuta iz igre, domaći su promašili 21 tricu.

Košarkaši Alkara ostvarili su najveće iznenađenje prvenstva, pobijedivši Cibonu u Košarkaškom centru Dražen Petrović s 84:78.