Prvo kolo nove sezone

Ante Rebić zabio prvijenac u Ligi prvaka, ali njegov Milan ipak izgubio na Anfieldu. Vrsaljko ostao na klupi u susretu bez golova

Ante Rebić/Foto REUTERS

Zapaženu rolu imao je hrvatski nogometaš Ante Rebić u dvoboju skupine B, u kojem je njegov Milan gostovao na Anfieldu kod Liverpoola. Iako je Rebić bio glavni problem za domaćina, Liverpool je na kraju ipak slavio 3-2.

ZAGREB U srijedu je kompletirano 1. kolo nove sezone Lige prvaka uz sjajne utakmice na Anfieldu i Etihadu.

Liverpool je žestoko otvorio utakmicu. Poveo je u devetoj minuti autogolom Tomorija, dok je vrlo brzo nakon toga Salah propustio realizirati jedanaesterac za 2-0. Milan je taj pritisak izdržao samo s jednim primljenim golom, a na kraju prvog dijela eksplodirao je Rebić. Prvo je u 42. minuti precizno naciljao suprotni kut domaćih vrata za 1-1, a samo dvije minute kasnije sve je pripremio strijelcu Brahimu Diazu koji je zabio za Milanov preokret (2-1).

Međutim, u nastavku se dogodio novi preokret, ovaj put u režiji igrača Liverpoola. Zabijali su Salah i Henderson za konačnih 3-2. Rebić je igrao do 83. minute te je zabio svoj premijerni pogodak u Ligi prvaka.

U drugom susretu ove skupine Atletico je odigrao tradicionalnu tvrdu utakmicu. Ovaj put s Portom u Madridu i završilo je 0-0. Hrvatski nogometaš Šime Vrsaljko ostao je na klupi Atletica kroz cijelu utakmicu.